opłatek portretSporo punktów dla Polaków w Jakubowicach. Córka goni ojca. Udanie w Arezzo i Pezinoku. W Strzegomiu rozdano pierwsze medale. Podsumowanie bogatej w jeździeckie wydarzenia soboty.

Jakubowice

Jakby na potwierdzenie naszego wczorajszego podsumowania Rankingu Tylko Skoki, Andrzej Opłatek (na zdjęciu) z KJ HEAA Turek zdobył w sobotę kolejne punkty (do LR i RTS). W finale srebrnej rundy CSI3* w Jakubowicach na koniu El Camp zajął drugie miejsce. Konkurs należał do młodzieży, bowiem naszego juniora wyprzedziła 17-letnia Sanne Thijssen – córka znanego z wielu wygranych w Polsce Leona Thijssena. Amazonka z Holandii w Jakubowicach dobrze spisywała się już w zeszłym tygodniu, zajmując w konkursach LR 1 i 2 miejsce. Stąd w ostatnim Longines Rankings awansowała na miejsce 303 i goni tatę, który jest w tej chwili 155.
W rozgrywce z Polaków byli jeszcze Aleksandra Kozanecka (4 miejsce na klaczy Calingka), Łukasz Koza (8 – Chito Blue), Łukasz Troszczyński (9 - Djaravi B) i Wojciech Wojcianiec (10 – Quasi de Kergane).
Dzisiaj o 15.15 konkurs Grand Prix kończący dwutygodniowy cykl Silesia Equestrian.

Polacy za granicą

skrzyczynski inferno warka 2015W Arezzo w sobotę zdecydowanie najlepiej spisał się Jarosław Skrzyczyński. W zaliczanym do LR konkursie z rozgrywką na Inferno dwukrotnie zjeżdżał z parkuru z zerowym wynikiem i zajął 7 miejsce. Triumfował Marlon Módolo Zanotelli (BRA) na Malou. Mistrz Polski poza tym wygrał dwa konkursy: na Quintelli finał rundy koni 7-letnich i na Crazy Quicku 140 cm. Dzisiaj w Grand Prix CSIO San Marino z naszych wystartują tylko Maksymilian Wechta i Krzysztof Ludwiczak.

W Arezzo odbywają się też jednocześnie zawody w ramach cyklu AJA AMBASSADOR CUP. Szkoda, że zespół Polski Puchar Narodów jechał tylko w trzyosobowym składzie. Dobre przejazdy Pawła Piątkowskiego (4 punkty) i Witolda Bieńka (0), wobec trochę gorszej postawy Hartwiga Derenthala (12), nie wystarczyły do awansu do drugiego nawrotu. Wygrała ekipa Belgii, przed Włochami i Niemcami.
W Pezinoku na Słowacji w konkursie dużej rundy po bezbłędnym przejeździe piąte miejsce zajął Michał Kaźmierczak na Que Pasa.

Strzegom

Duża liczba zgłoszonych par wymusiła na organizatorach MP i PP dla najmłodszych zmiany w programie, stąd już w sobotę rozegrano finały w dwóch grupach. W kategorii B medale między siebie podzieliło 3 uczestników rozgrywki. Złoto zdobyła Agnieszka Kiewrel na Hermiesie, srebro Maximilian Parkintny na Szaronie, a brąz Jakub Stróżyński na Garbonosie. Mistrzostwa Polski Małych Koni wygrała Alicja Komorowska na Orchidei, druga była mistrzyni OOM Agnieszka Cebulak na Jolly, a trzecia Aleksandra Jędrowiak na Mr Gilly T.