-
Szczegóły
-
Sprzedany zwycięzca PLJ. Ranking WBSFH bez niespodzianek. Wiadomości z kraju i ze świata.
Nowe polskie pary
Po tym jak zakończyła się współpraca pomiędzy Grzegorzem Piukiem, a Henrykiem Eronem jeźdźca musiał zmienić Ares. Teraz dosiadać go będzie Jarosław Skrzyczyński. Ten 10-letni ogier pod swoim dotychczasowym zawodnikiem wygrał 12 konkursów na zawodach międzynarodowych (w tym dwa zaliczane do LR), niezliczoną ilość krajowych Grand Prix, a największym sukcesem jest chyba zeszłoroczne wicemistrzostwo Polski. O skuteczności Jarosława Skrzyczyńskiego nikogo przekonywać nie trzeba. Czy będzie z nich „super skuteczna” para? Czas pokaże.
Jeźdźca zmienił również Chuck-Chin L.E. Ten 8-letni wałach w mijającym sezonie w dużej mierze przyczynił się do wygrania przez Łukasza Krajewskiego z KJ Agro-Handel Złotej Rundy PLJ. Konia kupił biznesmen i jeźdźiec Błażej Gilla. Zawodnik, mimo że nie jest profesjonalistą, z powodzeniem startuje na poziomie Grand Prix ZO i w naszym rankingu zajmuje w tej chwili 99 miejsce. Wierzy, że nowy nabytek będzie cennym wsparciem dla ambitnego Rodiala.
Foto: Karol Rzeczycki i Katarzyna Primel
Najepsze konie świata
Światowe zrzeszenie hodowców koni sportowych opublikowało ranking najlepszych koni sezonu (liczony jest od października do września następnego roku). Podobnie jak rok temu najlepszy okazał się Hello Sanctos Scotta Brasha (na zdjęciu), druga jest Admara 2 dosiadana przez Emanuele Gaudiano, a trzeci Casall ASK Rolfa-Görana Bengtssona. Z koni polskich zawodników najwyżej (82) w klasyfikacji znalazł się Crazy Quick Jarosława Skrzyczyńskiego. W rankingu ksiąg stadnych na pierwszym miejscu są konie holsztyńskie. Księga PZHK znalazła się na 31 pozycji, a punkty dla niej zdobyły: El Camp, wspomniany wyżej Ares, Boliwia, Dimequya, Bora i Wers. Warto dodać, że Crazy Quick znalazł się w szóstce najlepszych koni oldenburskich, które wywalczyły dla swego związku 9 miejsce.
Ranking koni TUTAJ
Ranking ras TUTAJ
Foto: FEI