skrzyczyński crazy lesznoBardzo udanie wystartowali w konkursie Pucharu Świata w Lesznie. Czterech Polaków w TOP TEN LEC. W Grand Prix Halsinek najlepszy Leopold van Asten.

Leszno

wasilewski wavantos leszno2Konkurs zaliczany do LR i Pucharu Świata w Lesznie był bardzo emocjonujący. Dobrze dobrana skala trudności parkuru podstawowego wyłoniła do rozgrywki 9 par – w tym 3 polskie. Wygrał Holger Wulschner (GER) na BSC Cha Cha Cha, a ku uciesze leszczyńskiej publiczności tuż za nim uplasowali się Jarosław Skrzyczyński na Crazy Quick i Łukasz Wasilewski na Wavantosie. Siódme miejsce zajął Michał Kaźmierczak na Que Pasa. To doskonały występ naszych reprezentantów, którzy tym samym zajęli pierwsze trzy miejsca w klasyfikacji LEC Pucharu Świata. Z naszej ligi w rozgrywce był jeszcze Czech Ales Opatrny, ale o w niej spisał się najgorzej. Pod nieobecność dotychczasowego lidera Alexandra Belekhova Michał Kaźmierczak awansował na pierwsze miejsce w tabeli, a do TOP 10 wszedł też Jarosław Skrzyczyński. On w konkursach PŚ w tym sezonie startował tylko dwa razy – i dwa razy wygrał (wcześniej w Bratysławie).

kaźmierczak queapasaPierwsza 10 Ligi Europy Centralnej (subligi północnej)
10 Urmas RAAG EST 37

Jak widać szanse na to, że Polak wustartuje w finale PŚ w Geoteborgu z zawodów na zawody są coraz większe. Finał LEC jak zawsze odbędzie się podczas Cavaliady w Warszawie. Tym razem już w lutym.

Dla mistrza Polski dzisiejszy konkurs był też niezwykle istotny w kontekście rankingu olimpijskiego. W Lesznie są jego najgroźniejsi rywale: Turek Omer Karaevli i Opatrny, ale oni nie mają ze sobą koni, z którymi walczą o Rio. Tym samym para Skrzyczyński Crazy Quick zmniejszyła dzisiaj do nich dystans o 45 punktów.
Na wyróżnienie zasługują dobre przejazdy (z 4 punktami) młodych polskich zawodników Krzysztofa Okły (13 miejsce) i Maksymiliana Wechty (15 miejsce). Pechowy (bo na pierwszej przeszkodzie) jeden błąd miał też Piotr Morsztyn.

Wyniki konkursu TUTAJ

Helsinki

W stolicy Finlandii dzisiaj odbył się konkurs Grand Prix. Podobnie jak w Lesznie do rozgrywki dostało się 9 par. Wygrał Holender Leopold van Asten na VDL Groep Quinthago Z, a drugie i trzecie miejsce zajęli Daniel Deusser i Hans-Dieter Dreher. Konkurs Pucharu Świata jutro o 14.45 naszego czasu. Relacja na żywo na FEITV, a retransmisja w Eurosport o 19.35.
To nie jedyna jutrzejsza relacja Eurosportu. Zaraz po zawodach w Helsinkach o 20.30 będzie można obejrzeć Beijing Masters – zawody w Chinach gdzie na stadionie olimpijskim na pożyczonych koniach startują takie gwiazdy jak: Jeroen Dubbeldam, Gregory Wathelet czy Penelope Leprevost.