Logo tylkoskoki

Aleksandra Słuszniak-MarchwickaRywalizacja w Cavaliadzie wkracza w decydującą fazę. Wśród najlepszych na świecie trzech podwójnie zerowych.

 

 

 

 

 

 

Poznań

RobertVoswygralDR

Konkurs dużej rundy, pierwszy na Cavaliadzie zaliczany do światowego rankingu, zgromadził na starcie aż 73 pary. Parkur ustawiony przez Andreę Colombo z Włoch był dość trudny technicznie i wyłonił do rozgrywki optymalną liczbę 17 zawodników (23%).  W finałowym barażu najlepszy okazał się doświadczony Holender Robert Vos na koniu Carat. Drugie miejsce zajął Słowak Patrik Majher na Caliberze 5,a trzecie kolejny Holender Gert Jan Bruggink na MCB Ulke. Tym samym Vos został pierwszym liderem Cavaliady Tour edycji 2015/2016. Nas cieszy dobra postawa i czwarte miejsce Mściwoja Kieconia na Urbane oraz to, że do rozgrywki awansowali również Piotr Morsztyn (miejsce 9), Andrzej Opłatek (12) i Michał Kaźmierczak (15).

Przed końmi dużej rundy jutro odpoczynek, a 50 najlepszych (w tym 13 polskich) z nich zobaczymy w niedzielnym Grand Prix.

Wyniki TUTAJ

Klasą dla siebie byli nasi zawodnicy w średniej rundzie – kwalifikacji do Speed & Music. Pierwsze trzy miejsca zajęli: Aleksandra Słuszniak-Marchwicka na Casablance, Marek Lewicki na Codetii VDL, Ewelina Szczepanik na Pablo I. Liczymy na równie udany występ Polaków w sobotę wieczorem.

Mściwoj Kiecoń

W konkursie Wenus kontra Mars świetnie bawiąca się publiczność za zwycięstwo brawami nagrodziła podobnie jak w zeszłym roku Łukasza Brzóskę.

Na arenie B konkurs młodych koni podobnie jak pierwszego dnia wygrał Jarosław Skrzyczyński na Quintelli, a małą rundę jego kolega klubowy Andrzej Głoskowski na Montanie.

 

FOTO: Karol Rzeczycki

 

Top 10 Rolex IJRC

W Genewie konkurs dla najlepszych dziesięciu jeźdźców świata wygrał Amerykanin Kent Farrington dosiadający konia Voyeur. Dwa bezbłędne nawroty zaliczyło trzech zawodników. Drugie miejsce zajął będący ostatnio w świetnej formie (tydzień temu wygrał Paris Masters) Simon Delestre (FRA) na Hermes Ryanie, a trzecie Daniel Deusser (GER) na First Class van Eeckelghem.

Wyniki TUTAJ


W tym tygodniu

  • HZO Dąbrówka Mała POL
    16-18.01.2026
           
  • HZO Krajkowo POL
    16-18.01.2026
           
  • CSI5*-W Lipsk GER
    15-18.01.2026
           

Ranking PZJ (31.12.2025)

1. Jarosław Skrzyczyński 2383
2. Maksymilian Wechta 2309
3. Krzysztof Ludwiczak 1764,5
4. Adam Grzegorzewski 1709
5. Michał Ziębicki 1176
6. Marek Lewicki 1060
7. Mściwoj Kiecoń 1030
8. Hubert Polowczyk 986
9. Dawid Kubiak 950
10. Wojciech Wojcianiec 943
  CAŁY RANKING  

Polacy w rankingu FEI (31.12.2025)

251 Jarosław Skrzyczyński  890
333 Maksymilian Wechta 705
369 Adam Grzegorzewski 627