Nowy koń dla Łukasza Wasilewskiego. Ruszył Jumping Mechelen. Włosi stawiają na najlepszych. Sprawy Allena ciąg dalszy. Spora dawka poświątecznych informacji z kraju i ze świata.
Nowy koń dla Łukasza Wasilewskiego
Do stajni Łukasza Wasilewskiego trafił nowy koń. To holenderski 8-letni Chakato HBC (Ukato/Libero H), który należy do spółki: stajnia HBC, U. Haarsma i F. Huizinga. Koń jako trzylatek został kupiony na aukcji w Den Bosh i kosztował wtedy 65 000 euro. Do tej pory dosiadała go holenderska amazonka Angelique Hoorn i startowała na nim z powodzeniem na poziomie 135-140 cm. Właściciele postanowili zmienić jeźdźca. Myśleli nawet o Willemie Greve (NED), który na ojcu Chakato – ogierze Ukato wygrał Grand Prix w Hagen (20111) i Dreźnie (2010). Ostatecznie, tuż przed świętami, bardzo dobrze wypadła próba konia pod Łukaszem Wasilewskim. Właściciele uznali, że polski zawodnik dobrze zgrywa się z Chakato i mają nadzieję na starty nowej pary w wysokich konkursach.
Rusza Jumping Mechelen
Już wczoraj rozpoczęła się zawody Jumping Mechelen. Nazwa na dzisiaj może być nieco myląca, bowiem oprócz skoczków rywalizują tam też przedstawiciele innych konkurencji jeździeckich (powożenia, woltyżerki i ujeżdżenia). Zmagania w ramach CSI5*W rozpoczynają się dzisiaj. Na liście startowej są takie sławy jak: Penelope Leprevost, Kevin Staut (FRA), Steve Guerdat (SUI), Christian Ahlmann (GER), Harrie Smolders, Jur Vrieling (NED) czy Rolf-Göran Bengtsson (SWE). Kibice najbardziej liczą na swoich: medalistę mistrzostw Europy Belga Gregorego Watheleta oraz mieszkającego w Mechelen zdobywcę PŚ w 2014 roku Niemca Daniela Deussera (na zdjęciu podczas zwycięstwa w Mechelen w roku 2013).
Najważniejszy konkurs – kwalifikacja Pucharu Świata - odbędzie się środę o 15.00. Transmisja na żywo w FEITV, a retransmisja w Eurosporcie o 18.15.
Lista zawodników TUTAJ
Foto: FEI
Włosi stawiają na najlepszych
Znany holenderski trener (odnosił sukcesy z reprezentacjami Francji i Szwecji) Henk Nooren będzie prowadził od 1 stycznia 2016 roku najlepszych włoskich skoczków. Nie powierzono mu funkcji Chef d'Equipe, ale ma on pracować z: Piergiorgio Bucci, Emanuele Gaudiano i Lorenzo de Luca. Jego asystentem będzie Emilio Puricelli, a oficjalnym menażerem zespołu Roberto Arioldo.
Takie posunięcie Włoskiej Federacji Jeździeckiej ma na celu jak najlepsze przygotowanie zawodników do igrzysk olimpijskich. Co prawda Włosi nie mają kwalifikacji drużynowej do Rio de Janeiro, ale wymieniona trójka zachowuje duże szanse na awans indywidualny. Do tej pory trenerem kadry Włochów był inny znany Holender Hans Hoorn, a wcześniej Szwajcar Markus Fuchs.
Źródło Horses.nl , na zdjęciu Henk Nooren podczas Cavaliady w Poznaniu w 2013.
Sprawy Allena ciąg dalszy
Nie cichnie sprawa dyskwalifikacji Bertrama Allena w konkursie Grand Prix w Londynie. Tym razem głos zabrał prawnik Mhairi Alexander, który chce wspomóc właścicielkę konia Quiet Easy panią Emmę Phillips.
„Sama obecność krwi lub sam ślad nie jest wystarczającym powodem do dyskwalifikacji. Nic nie wskazuje na to aby była ona spowodowana nadmiernym użyciem ostróg. Sędziowie nadużyli interpretacji przepisów i ich stosowania” – pisze prawnik – „Dlatego Allen i Phillips postanowili odwołać się od decyzji sędziowskiej”.
Jednak tu pojawia się kolejny problem, bo odwołanie nie zostało złożone w odpowiednim czasie (30 minut od zakończenia konkursu) do Jury d'appel.
Więcej na ten temat na WoSJ - TUTAJ