apDSC00719

Konkurs Grand Prix, zaliczany do rankingu FEI oraz CAVALIADA Tour wygrał Łukasz Koza na koniu Chito Blue.

Tylko sześć par pokonało w pierwszym nawrocie bezbłędnie 12 przeszkód o wysokości do 145 cm. Wśród nich aż pięciu Polaków i Niemiec.

- Koń skakał świetnie! Mimo, iż na co dzień jest trudny w prowadzeniu. Wszystko wyszło świetnie i jestem bardzo szczęśliwy. Jest to nasze pierwsze wygrane Grand Prix – mówi Łukasz Koza w Canal+ Sport 2 i dodaje - Paulina dobrze mi doradziła, postawiłem wszystko na jedną kartę i się udało!

To ostatni dzień zmagań zawodników na Cavaliadzie w Lublinie. Najważniejszy konkurs Grand Prix z rozgrywką wygrał bezbłędnym przejazdem Łukasz Koza z KJ Trachy Gliwice. Drugie miejsce zdobył Wojciech Wojcianiec na koniu Cassio Melloni. Na trzecim miejscu uplasował się Mściwoj Kiecoń na Celana Z ze świetnym czasem i jedną zrzutką. Czwarte miejsce zajął Wiktor Paul z Niemiec na koniu Colonia 12, który zakończył przejazd z 4 punktami karnymi.
Na piątym miejscu znalazła się Zuzanna Gowin na nowym koniu Captain, która pokazała, że ma godnego następcę sprzedanego niedwamo Emperio.

Kolejne sportowe emocje i wielki finał CAVALIADY Tour 25-28 lutego w Warszawie. Zawodnicy będą walczyć o nagrodę dla najlepszego zawodnika, najlepszego polskiego zawodnika i dla najlepszego zawodnika do lat 21. W Warszawie rozegrane zostaną trzy konkursy zaliczane do rankingu FEI i finał LEC Pucharu Świata.
Liderem rankingu CAVALIADA Tour jest Mściwoj Kiecoń z Agro-Handel Śrem, który zdobył 45 punktów. Z 34 punktami na koncie wystartuje w Warszawie Jarosław Skrzyczyński, a dzisiejszy zwycięzca GP, Łukasz Koza zdobył łącznie 24 punkty.

apDSC00624

Nie zapominamy o najmłodszych zawodnikach Cavaliady. Organizatorzy po raz kolejny przygotowali cykl dla jeźdźców do lat 12 startujących na kucach.
W rankingu CAVALIADA Future liderką jest Dominika Henzel z KJ Podkowa Gruszczyn, która w kategorii mini zdobyła 88 punktów. W kategorii midi jednym punktem prowadzi Gabriela Kozłowska z JKS FER Więckowice, tuż za nią uplasował się dzisiejszy zwycięzca Franciszek Jurzak.