-
Szczegóły
-
Przygotowaliśmy krótki przegląd propozycji dwóch najbliższych imprez międzynarodowych. Zestawienia pokazują, w jaki sposób można zdobyć kwalifikacje do poszczególnych konkursów wraz z rozpisanym podziałem nagród. Przydatna ściąga dla zawodników i kibiców.
Wiemy o tym, że niektórzy zawodnicy nie czytają propozycji. Z pewnością nie należy do nich Łukasz Wasilewski, który zawsze wie co, gdzie i kiedy należy pojechać, aby jak najwięcej wygrać (wspominał o tym w wywiadzie dla TylkoSkoki). Dla innych mamy przygotowane dwie tabele, które pomogą w zaplanowaniu poszczególnych startów. To dobra ściąga dla tych jeźdźców, którzy nie lubią zagłębiać się w zawiłości propozycji. Polecamy ją także kibicom, którzy chcą bliżej poznać zasady kwalifikacji do najważniejszych konkursów na CSI.
Propozycje obydwu zawodów mają podobne założenia. Mimo, że zawody trwają 4 dni, każdy koń ma prawo startu w tylko trzech konkursach. Wyjątkiem jest udział w konkursie potęgi skoku. Wtedy koń może startować cztery razy w trakcie zawodów (i dwa razy w piątek). W tym roku w Lublinie i Warszawie koń zapisany do małej rundy nie może być przepisany do innej w kolejnych dniach. Można wymieniać konie pomiędzy dużą i średnią rundą. Na zawodach rangi CSI2* minimalny wiek konia to 6 lat, a na zawodach CSI3* - 7 lat. Na koniec to, co wszyscy zawodnicy lubią najbardziej. Osiem najlepszych par z każdego konkursu będzie proszonych o wyjazd do dekoracji, a 12 otrzyma nagrody. Podział nagród w większości konkursów zakłada 25% puli dla zwycięzcy, a tylko czasami (np. w potędze) 33% dla najlepszego.
Propozycje w dziale ZAWODY.
Poniższe tabele do pobrania również w formacie PDF.
PDF CSI Lublin TUTAJ, PDF CSI Warszawa TUTAJ
CSI2* LUBLIN
Przegląd weterynaryjny – czwartek od 15 do 17.

CSI3* - W WARSZAWA
Przegląd weterynaryjny – środa od 17 do 19.
