wielgorskanaglowke2Paulina Wielgórska wygrała konkurs Grand Prix zawodów CSN w Lesznie. Jarosław Skrzyczyński, po dominacji przez dwa pierwsze dni, dziś musiał się zadowolić zwycięstwem w małej rundzie. Trudne zadanie miał Gospodarz Toru.

Przed trudnym zadaniem stanął dziś Gospodarz Toru zawodów CSN w Lesznie. Konkursy dużej rundy przez pierwsze dwa dni rozgrywane były na wysokości 140 cm. Dzisiejsze Grand Prix aż o 10 cm wyżej. Zadanie tym bardziej trudne, że dla wielu koni były to pierwsze w tym roku zawody. Łukasz Jankowski znalazł na to złoty środek. Ustawił tylko 10 przeszkód (oczywiście dwa szeregi) i przyjazną trasę. Połowa przeszkód miała 145 cm, druga połowa wymagane przepisami 150 cm.

wielgorska2Do próby przystąpiły 22 pary. Bez punktów karnych do mety dojechało 6 z nich. Wygrała Paulina Wielgórska z KJ Vena Rogoźnik (na zdjęciu) na swoim podstawowym koniu – ogierze Pi Quatorze. Minimalnie wolniejsza od niej była Ewa Mazurowska (KJ Vertus Łódź) na Pablo I. Trzecie miejsce zajął Mściwoj Kiecoń na Obsibo. Zawodnik KJ Agro-Handel jako jedyny do rozgrywki wprowadził dwa konie (na Skipio K był 6). Cieszy, że Mściwoj, po gorszym zeszłym sezonie, teraz już na początku roku zarówno w Jaszkowie, jak i w Lesznie pokazał dobrą formę w najtrudniejszych konkursach i to na trzech różnych koniach. W rozgrywce Grand Prix Leszna znaleźli się jeszcze v-ce Mistrzyni Polski Młodych Jeźdźców Małgorzata Kowala na Zimbie i Hubert Kierznowski na Carlosie.
Jak pisaliśmy przed zawodami, CSN w Lesznie miało nieco inny niż tradycyjny podział konkursów. Finał Średniej Rundy (C1) wygrała Małgorzata Krzeczowska (Szary Michałowice) na koniu Wontendra, a Finał Małej Rundy Jarosław Skrzyczyński (Agro-Handel) na Artinusie. Ten ostatni dominował przez pierwsze dwa dni w konkursach dużej rundy, stąd dziś do Grand Prix przystępował w roli faworyta, zwłaszcza, że startował na jednym ze swoich podstawowych koni Zazou HBC. Niestety nie ustrzegł się błędu i nie znalazł się w rozgrywce.

W kolejnych dwóch tygodniach prawie wszystkich najlepszych polskich zawodników będzie można podziwiać w zawodach CSI Cavaliada w Lublinie i w Warszawie. Następne zawody ogólnopolskie odbędą się dopiero za miesiąc. Wtedy to w jeden weekend (22-24 marca) zawodnicy będą mieli do wyboru aż dwie imprezy: w Lesznie i Michałowicach.