akrDSC05765

Za nami pierwszy z trzech konkursów Finału Pucharu Świata Ligi Europy Centralnej.

Konkurs dużej rundy, pod patronatem portalu Tylko Skoki, o nagrodę IDEAExpo.MTP, wygrał reprezentant Polski Jarosław Skrzyczyński na koniu Ares. Drugie i trzecie miejsca należały do zawodników, którzy nie liczą się w LEC – Philipp Schober na koniu ZANDIGO T S i Wojciech Wojcianiec na QUASI DE KERGANE. Tym samym Mistrz Polski awansował na trzecie miejsce w rankingu Pucharu Świata. Liderem pozostał Michał Kaźmierczak, który dziś oszczędził ogiera Que Pasa i rozważnie pojechał na Woody i zdobył 5 punktów. Drugi w klasyfikacji jest Aleksander Belekhov. Kolejne konkursy w ramach Finały LEC, zaliczane jednocześnie do Cavaliady Tour odbędą się w piątek i niedzielę. Szanse Polaków na awans do finału w Goeteborgu rosną. Aktualny ranking LEC - TUTAJ.

aicDSC 0101

Konkurs małej rundy o nagrodę targów Taropak, który otworzył Cavaliadę w świetnym stylu wygrała Helena Zagała (za zdjęciu poniżej) na Countness of Highfields z czasem 50,16 s. Jest to szesnastoletnia zawodniczka, która startuje też w konkurencji WKKW. Drugie miejsce zajęła Katarzyna Trojańczyk na Kamelocie (54,40 s.), a trzecie Wojciech Wojcianiec na Naccord Melloni (56,12 s.).

akrDSC04680

Reprezentant Belgii Appelen Jeroen zwyciężył w konkursie Średniej Rundy pod patronatem portalu Equista, o nagrodę Prezesa Stowarzyszenia Jeździeckiego Baborówko. Konkurs dwufazowy ukończyło 69 par, z czego w drugiej fazie obejrzeliśmy 27 par. W czołówce znaleźli się reprezentanci Polski. Drugie miejsce zajął Andrzej Opłatek na koniu Light My Fire (zdjęcie poniżej), a trzecie miejsce Marek Lewicki na koniu Codetia VDL.

akrDSC04885

Paulina Koza na CARTOGRANS KISS i Hubert Kierznowski na DENVER Z, pokonując mur o wysokości 205, wygrali wspólnie konkurs potęgi skoku na Cavaliadzie w Warszawie.