Dziś w popołudniowym konkursie zawodów CSI3*W w dużej rundzie po raz pierwszy były do wygrania wielkie pieniądze. Odbył się konkurs 150 cm z rozgrywką zaliczany jako:  Longines Rankings, II półfinał Pucharu Świata LEC oraz 5 kwalifikacja Cavaliada Tour.

Longines Rankings
jodyW konkursie dużej rundy zaliczanym do rankingu FEI Longines Rankings wygrała młodziutka holenderka Jody van Gerwen na Tantalus (po Namelus R) - na zdjęciu. Miejsce drugie zajął v-ce mistrz olimpijski Jur Vrieling, który dosiadał siwego Zirocco Blue VDL (po Mr Blue). Z bardzo dobrej strony pokazali się trzej Polacy. Oni pokonali parkur podstawowy oraz rozgrywkę bezbłędnie. Miejsce czwarte zajął Jarosław Skrzyczyński na Balouzino (po Baloubet du Rouet), piąte będący ostatnio w bardzo dobrej formie Łukasz Koza na El Camp (po Campari), dziewiąte Piotr Morsztyn na Osadkowski Van Halen (po Hors La Loi).

LEC II półfinał
Nas najbardziej interesuje kto ostatecznie wygra bilet do Geteborga. Przypomnijmy trzech najlepszych zawodników po kwalifikacjach (które miały miejsce od maja do grudnia ubiegłego roku) oraz zawodach w Warszawie będzie miało prawo startu w Finale Pucharu Świata. Po II półfinale w LEC prowadzi nadal Rosjanka Anna Gromzina, która dziś miała jeden błąd i zdobyła tylko 1 punkt rankingowy. W drugim etapie najlepiej pojechał zawodnik z Węgier Laszlo Toth. Od zdobył komplet 20 punktów i awansował z 8 na 6 miejsce. Jarosław Skrzyczyński, który dziś w LEC był drugi otrzymał 17 punktów i awansował na miejsce trzecie. Z Polaków awansowali również Łukasz Wasilewski z 10 na 9 (dziś jeden błąd), oraz Piotr Morsztyn (na zdjęciu) z 12 na 11 miejsce.

Cavaliada Tour
Cavaliada Tour po pięciu kwalifikacjach. Po dzisiejszym czwartym miejscu, Jarosław Skrzyczyński umocnił swoje przewodnictwo. On ma już dzisiaj łącznie 80 punktów, czyli o 32 więcej niż zajmującą drugie miejsce Natalią Simonia z Rosji. Przypominamy, że za zwycięstwo w Cavaliada Tour najlepszy zawodnik sklasyfikowany na podstawie 6 konkursów dużej rundy z trzech zawodów CSI w Poznaniu, Lublinie, Warszawie otrzyma nowy samochód Volkswagen Up.