wechta

Podsumowanie najważniejszych konkursów na europejskich i polskich hipodromach.

CSI3* Samorin (SVK)

Maksymilian Wechta na Londonie z wynikiem 4/0 był ósmy w konkursie Grand Prix zaliczanym do grupy C światowego rankingu podczas CSI3* Samorin. Tym samym były to kolejne w tym roku udane dla zawodnika starty z których wywozi aż 60 punktów LR (25 za cztery punkty karne w PN i 35 pkt. za GP). Pozostali nasi zawodnicy nie startowali w Grand Prix. Marek Lewicki na Corrado X we wczorajszym konkrusie 150 cm po bezbłędnym przejeździe zajął czwarte miejsce.

CSIO5* Hickstead (GBR)

Wymagający konkurs Longines King George V Gold Cup wygrał Irlandczyk, Billy Twomey na Lizziemary. Był to debiut klaczy na Międzynarodowej Arenie w Hickstead, zdecydowanie bardzo udany. Po wymagającej, pierwszej rundzie do rozrywki dostało się 13 par. Świetną formę zawodników potwierdza duża ilość bezbłędnych przejazdów. O wygranej zdecydowała precyzja i szybkość. Na drugim miejscu uplasował się Wout-Jan van der Schans (NED) na koniu Capetown. Trzecie miejsce podium przypadło Lillie Keenan (USA) na Super Sox.

Wyniki TUTAJ

CSI5* Dinard (FRA)

W Grand Prix 160 cm triumfował Christian Ahlmann (GER) na koniu Cornado II. Na drugim miejscu uplasował się Jerome Guery z Belgii, na Papillon Z, a na miejscu trzecim Darragh Kenny z Irlandii na Go Easy De Muze (obydwie pary gościliśmy niedawno w Poznaniu i Sopocie). Podobnie jak Hickstead był to konkurs zaliczany do najwyższej grupy (AA) światowego rankingu. W ostatni dzień lipca Ahlmann otrzymał 150 punktów i być może da mu to pozycję lidera w najbliższym zestawieniu światowego rankingu.

CSI2* Ryga

W najważniejszym konkursie zawodów w Rydze triumfowali Litwini. Na pierwszym miejscu uplasował się Zigmantas Sarka na koniu Aster, który wyprzedził swoich konkurentów prawie o cztery sekundy. Na drugim miejscu znalazł się Danielius Gutkauskas, a na trzecim miejscu uplasowała się Monika Valuntaite. Dawid Kubiak niestety nie ukończył konkursu.

CSN2* Dąbrówka Mała

Grand Prix w Dąbrówce Małej wygrał Jacek Zagor na koniu Qualidam. Para ta jako jedyna pokonała konkurs bezbłędnie. Na miejscu drugim uplasował się Robert Wilczewski, a miejsce trzecie wywalczyła Paulina Skwara.

Grand Prix w Bogusławicach nie odbyło się z powodu ulewy.