Young Rider Individual winner

Wczoraj w Millstreet w Irlandii zakończyły się mistrzostwa Europy w kategoriach młodzieżowych.

Wśród juniorów indywidualnie dominowali zawodnicy z Belgii, którzy wcześniej zdobyli złoto drużynowo. Wygrał prowadzący od pierwszego konkursu Gilles Thomas na koniu Indiana V.H Kapelhof, a trzecia była Zoe Conter na Zeta Di Sabuci. Przedzieliła ich francuska amazonka Camille Conde Ferreira na Pirole De La Chatre. Aby zdobyć medal w kategorii juniorów, trzeba było wszystkie parkury pokonać bezbłędnie i do tego mieć doskonały czas w konkursie szybkości. W takim kontekście jeszcze raz wracamy do „wypadku przy pracy” Adama Grzegorzewskiego, który spadł z konia po ekstremalnym skrócie na szereg. Jak widać, to ryzyko było potrzebne, bo medale zdobyli tylko ci, którzy w konkursie szybkości znaleźli się w pierwszej szóstce. Nikomu z polskich jeźdźców nie udało się dostać do ścisłego finału. Najwyżej sklasyfikowana (na miejscu 42) została Dajana Pawlicka na Bebeto. Miłym akcentem było wygranie konkursu pocieszenia przez Monikę Grundkowską na Dhaha.

Junior Winner

Trochę inaczej wyglądała rywalizacja w kategorii młodych jeźdźców. Wygrał Guido Klatte z Niemiec na Qinghai (zdjęcie na górze), który w konkursie szybkości był trzeci i dalej nie popełnił żadnego błędu. Rywalizacji o srebro i brąz towarzyszyło już sporo przetasowań. Ostatecznie druga była (mimo dwóch zrzutek w I nawrocie konkursu drużynowego) Lisa Nooren (NED) na VDL Groep Sabech D'ha, a trzecia Vladya Reverdin (SUI) na Edisonie. Na pewno zawiedziona była znana ze startów w Jakubowicach Sanne Thijssen (NED), która do finału przystępowała z drugiego miejsca. Ona w pierwszym nawrocie w niedzielę miała aż 9 punktów i mimo bezbłędnej jazdy w drugiej odsłonie konkursu ukończyła mistrzostwa na 4 miejscu. Warto zauważyć, że w tej kategorii dominowali jeźdźcy o sporym doświadczeniu. Pochodzący ze znanej jeździeckiej rodziny Guido miał już na swoim koncie dwa medale MEMJ, a w tym roku wygrał konkurs zaliczany do LR na CSI4* w Hagen. Lisa – córka jednego z najbardziej uznanych trenerów na świecie - Henka Noorena w zeszłym roku triumfowała w Grand Prix CSI5* La Coruña, a Sanne jest sklasyfikowana na miejscu 116 w Longines Rankings – wyżej niż jej utytułowany tata Leon.

Wyniki TUTAJ

Y R Individual Podium

W kategorii dzieci, które swój finał miały w sobotę, o medalach zadecydowała rozgrywka pomiędzy piątką, która w pięciu parkurach nie popełniła żadnego błędu. W samym finałowym barażu różnice czasu były bardzo małe. Wygrała Niemka Viktoria Schmidt na Sir Douglas 10, przed Włoszką Millą Lou Jany Polizzi na Qara Mai i Flemmingiem Ripke (GER) na Giunco Della Loggia. Nasze dwie uczestniczki ścisłego finału Julia Suska na Gilei (wynik 8/4) i Maria Beahr na La Stradzie (5/13) zajęły miejsca 25 i 32. Konkurs pocieszenia na drugim miejscu ukończyła Aleksandra Kierznowska na Diorze V.