okla1Za nami kolejny jeździecki weekend. Dobrze podczas CSI w Arezzo spisał się kadrowicz Igor Kawiak, w Michałowicach Grand Prix wygrał Krzysztof Okła, a w Lesznie nie do pobicia był Jarosław Skrzyczyński.

Toscana Tour
Dobrą formę na CSI3* w Arezzo prezentuje powołany niedawno do Kadry A Igor Kawiak. Dziś na Centino du Ry (po Cento) wystartował w dwunawrotowy konkursie Grand Prix (150 cm). W pierwszej rundzie pokonał parkur bez zrzutek ale miał dość spore przekroczenie czasu (za 2 punkty). Awansował do II nawrotu w którym zrobił jeden błąd i ostatecznie zajął 12 miejsce. Startował w doborowym towarzystwie. Konkurs wygrał specjalizujący się zarówno w skokach jak i w WKKW Juan Carlos Garcia (ITA) na Blue Boy V. Berkenbroeck, drugi był Roger Yves Bost (FRA) na Nippon d'Elle, a trzeci Hendrik-Jan Schuttert (NEL) na Up to Date HS. W zawodach Toscana Tour startują także Julia Zawada i Krzysztof Prasek. Oboje zaliczyli dzisiaj czyste przejazdy w konkursach srebrnej rundy (135 i 125 cm) i zajęli płatne miejsca.

ZO2* Michałowice
oklaDo rozgrywki konkurs Grand Prix zawodów w hali KJK Szary zakwalifikowało się 6 zawodników. Parkur tego najważniejszego konkursu zawodów zawierał tylko 10 przeszkód i 12 skoków (potrójna kombinacja). W rozgrywce zdecydowanie najlepszy okazał się 19-latek KJK Kielce Krzysztof Okła na koniu Nanu Nana 3, który wyprzedził Michała Kaźmierczaka (Apart) aż o trzy sekundy. Trzecie miejsce zajęła Paulina Wielgórska na Pi Quatorze. Zadowolenie ze zwycięstwa swojego podopiecznego nie krył trener Tadeusz Koza: "Dla Krzysztofa, który jest w tym roku w klasie maturalnej, był to dopiero drugi start w tym roku. Po raz drugi po przerwie spowodowanej kontuzją startował też Nanu Nana. Cieszy nie tylko wygrana ale i rosnąca forma. W zeszłym roku finale HPP w Janowie Podlaskim Krzysiek zdobył złoto w kategorii juniorów. Za dwa tygodnie w Michałowicach będziemy mierzyć w złoty medal w kategorii Młodych Jeźdźców. Ja wyjeżdżam z Łukaszem na CSI do Belgii. Krzysztofa przed startami tu w KJK Szary rozprężać będzie Paulina."
W finale Małej Rundy najlepsza okazała się 15-latka z WLKS Krakus Monika Grundkowska na koniu Zeta. Ona mimo swojego młodego wieku, ma już spore doświadczenie i z pewnością marzy o dobrym występie w tegorocznym HPP juniorów. Na pewno należy do grona faworytów.

ZO2* Leszno

Skrzyczynski BaltazarNa duże możliwości tego konia Jarosław Skrzyczyński wskazywał już we wcześniejszych rozmowach (na zdjęciu podczas Grand Prix Cavaliady Lublin). Rok temu Jarkowi do jazdy Baltazara du Rouet (to, podobnie jak Balouzino, syn Baloube du Rouet) powierzył pan Jan Niecałek. Dziś koń ten wygrała pierwszy konkurs Grand Prix. Parkur w Lesznie składał się z 12 przeszkód i zawierał zarówno potrójną kombinację jak i techniczną linię z trzech przeszkód (wąski okser – 22 m – okser – 14,5 m stacjonata). Do rozgrywki awansowały tylko trzy pary. Jarosław Skrzyczyński na Baltazarze przestąpił do niej jako pierwszy i praktycznie nie dał rywalom żadnych szans. Drugie miejsce zajął Andrzej Lemański na Zalvo, a trzecie Łukasz Brzóska na A Quite. Jak wiemy zawodnik KJ Miralex na tym koniu jeździ od niespełna miesiąca. Odnosił na nim sukcesy w potęgach skoku w Lublinie i Warszawie. Dziś po raz pierwszy dobrze zaprezentował się w poważniejszym konkursie klasycznym.
Jarosław Skrzyczyński, który wygrał na tych zawodach wszystkie konkursy dużej rundy (każdy na innym koniu, w piątek na Chicha Boom, w sobotę Cassali) dziś triumfował jeszcze w finale Średniej Rundy. Tu z kolei jechał na francuskim ogierze Romeo des Voux. Konkurs Finałowy Małej Rundy w Lesznie wygrał młodszy kolega klubowy zwycięzcy Grand Prix - Arkadiusz Fimmel na Dark Dream F.