Niels Bruynseels 203212

Podsumowanie najważniejszych zagranicznych wydarzeń weekendu.

Bruksela

Belg Niels Bruynseels na Cas de Liberte wygrał konkurs Grand Prix CSI5* w Brukseli. (Brussels Stephex Master). W nagrodę otrzymał Audi A6, zegarek Rolexa i dodatkowe 30 000 euro. W pasjonującej rozgrywce konkursu wzięło udział 13 z 38 startujących par. Drugie miejsce zajął Steve Guerdat na klaczy Bianca a trzecie Janne Friederike Meyer na Goja 27.
„Chciałbym podziękować Stefanowi i całemu Stephez Team, że mogłem brać udział w zawodach w Brukseli. To wspaniały show. Jestem naprawdę szczęśliwy, moje konie były w tym tygodniu w doskonałej formie. To prawdziwy zaszczyt pokonać takich zawodników jak Stave, Janne i Daniel.” Powiedział po zwycięstwie Niels.

Bliski zwycięstwa był przedstawiciel organizatora zawodów belgijskiej stajni Stephex Niemiec Daniel Deusser, który na Equita Van T Zorgvliet miał najlepszy czas ale niestety przepłacony jednym błędem (dało mu to czwarte miejsce). Deusser dobrze spisywał się w innych konkursach i wygrał klasyfikację na najlepszego jeźdźca zawodów.
„Zostałem najlepszym jeźdźcem, więc miałem udane zawody w ten weekend. Co prawda nie wygrałem żadnego konkursu, ale miło było być za każdym razem na punktowanym i płatnym miejscu. Każdego dnia były tu tłumy kibiców. To była naprawdę dobra atmosfera” – skomentował Daniel.
Zawody nie były szczęśliwe dla reprezentującego Ukrainę Cassio Rivetti. Po upadku w konkursie Grand Prix zawodnik złamał nogę i będzie płazował przez kilka najbliższych tygodni.

Foto i wypowiedź zwycięzcy strona prasowa organizatora.

Pekin

Spora grupa jeździeckich gwiazd w miniony weekend startowała w Pekinie. W Grand Prix rozegranym na olimpijskim stadionie „Ptasie Gniazdo” najlepsza okazała się Jane Richard Philips ze Szwajcarii na koniu Leonidas. Drugi był zeszłoroczny zwycięzca i organizator zawodów Ludger Beerbaum na B Med, a trzecia Chinka Meimei Zhu na Carmello.
Ciekawym przedsięwzięciem był konkurs drużynowy, w którym pod dowództwem gwiazdy startowali zawodnicy z Chin. Wygrała ekipa Jhona Whitakera. Z Brytyjskim mistrzem jechali Yihua Duan i Yaofeng Li.

Zawody miały rangę CSI2*, a zawodnicy z Europy startowali na pożyczonych koniach.