Piotr Morsztyn, Zuzanna Gowin, Monika Grundkowska to zdobywcy Halowego Pucharu Polski w roku 2013.

JUNIORZY
Złoto zdobyła bezapelacyjnie, bezbłędna do końca Monika Grundkowska. Srebro z jednym zrzutką w czterech przejazdach dla Andrzeja Opłatka. Brąz po zaciętej walce w rozgrywce wywalczyła Paulina Januszewska.

Monika Grundkowska z WLKS Krakus Swoszowice to wielokrotna medalistka OOM i PP Małych Koni. Ma już za sobą start w finale HPP w Janowie Podlaskim oraz wygrane w konkursach małej rundy i rundy juniorskiej na ZO. W zeszłym roku była finalistką ME Dzieci. Startowała na 13 letniej klaczy Zeta (po Elvis). Pokonała wszystkie cztery wymagające parkury bezbłędnie. Od dzisiaj może do swojego CV dołączyć złoty medal z HPP juniorów. To również kolejny sukces trenerski Urszuli Koziarowskiej.

Andrzej Opłatek z KJ HEAA Turek zdobył medal srebrny. Startował na 8 letniej klaczy Light my Fire (po Leandro). Jemu przytrafił się tylko jeden błąd pierwszego dnia, być może spowodowany zamieszaniem technicznym na parkurze. Potem już jeździł bardzo perfekcyjnie i dojrzale. To pierwszy taki sukces zawodnika, a kolejny jego trener Krzysztofa Ludwiczaka.

O brązowy medal musiała zostać przeprowadzona rozgrywka. Wzięło w niej udział 2 zawodników, którzy mieli po 9 punktów karnych. Szymon Tęcza i Paulina Januszewska pokonali rozgrywkę bezbłędnie. O dwie sekundy szybsza była amazonka z Łodzi, dla której jest to już drugi medal imprezy rangi mistrzowskiej. Pierwszy i to zloty zdobyła na Mistrzostwach Polski w roku 2011.

Wyniki końcowe juniorów TUTAJ

MŁODZI JEŹDŹCY

Zuzanna Gowin z KJ Szumawa Bobrowiec na Emperio Vant Roosakker nie dała szans swoim rywalom. Halowy Puchar Polski w kategorii młodych jeźdźców wygrała z wynikiem 0,23 punktu karnego. Juniorka z Warszawy, którą prowadzi Adam Nowak przygotowuje się do tegorocznych Mistrzostw Europy. Jej postawa w Michałowicach daje nadzieję na dobry występ w europejskim czempionacie. Przypomnijmy, że ostatnim zawodnikiem, który pokazał się z dobrej strony na tej imprezie był Wojciech Dahlke. On w roku 2009 zajął czwarte miejsce. Dzisiaj Wojtek Dahlke startował na Vineyard i pokonał dwunawrotowy finał bez zrzutek, dzięki czemu awansował na miejsce 2 z 4. Brąz zdobyła Natalia Koziarowska na Santiago 7. Dla niej jest to drugi medal Pucharu Polski. Pierwszy zdobyła w 2008 jako juniorka.

Wyniki końcowe młodych jeźdźców TUTAJ

SENIORZY

morsztynleszno2Dwunawrotowy konkurs finału Halowego Pucharu Polski w kategorii seniorów jako jedyny bez zrzutek pokonał Piotr Morsztyn z KJ Osadkowski Jakubowice na Osadkowski Van Halen i dzięki temu bezapelacyjne zwyciężył. Pierwszy swój medal w imprezie mistrzowskiej zdobył Łukasz Wasilewski (HBC Lasocice), który do finału przystępował z miejsca 9. Dokonał tego na niezawodnym Wavantosie vd Renvillehoeve (po Lux Z). Medal brązowy wywalczył Sławomir Hartman z KJ Lotar Biskupiec. On dosiadał 10 letniego Wodana  (po Phin Phin). Tym samym Hartman powtórzył sukces z roku 2008.