Logo tylkoskoki

Krzyzosiak kalisz gp

Jakub Krzyżosiak w Kaliszu, a Daria Kobiernik w Lesznie wygrywają dzisiejsze Grand Prix.

Kalisz

Zawodnik KJ Small Cherry na klaczy Atiqua pokonał zarówno rundę podstawową, jak i rozgrywkę bezbłędnie. W finałowym barażu pokonał Ewelinę Szczepanik z TKJ Garbówek na Stuntmanie, która podobnie jak Krzyżosiak zaliczyła dziś double clear.

Na trzecim miejscu konkurs ukończył Michał Kubiak z Sobieski Jumping Team na koniu Fellow, który był trzecim zawodnikiem bez zrzutki, ale w przejeździe podstawowym nieznacznie przekroczył normę czasu.

W rozgrywce zabrakło Jarosława Skrzyczyńskiego, który na Casanovie, podobnie jak 9 innych par, miał dobry przejazd, ale nie ustrzegł się jednej zrzutki. Mimo to 8 miejsce w kwalifikacji HPP dało mu kolejne punkty i jest on teraz samodzielnym liderem w kategorii seniorów.

Atiqua jest w dobrej formie,  zarobione dzisiaj punkty pozwalają mi spokojnie myśleć o finale w Łącku - powiedział dzisiejszy zwycięzca, który awansował na drugie miejsce w tabeli.

Na trzecim miejscu są ex aequo Michał Lemański (JKS Salio) i nieobecny w Kaliszu Michał Tyszko (TKJ Garbówek).

We wspólnym konkursie juniorów i młodych jeźdźców bezapelacyjnie najlepsza była dzisiaj Dalia Lehmann (Lehmann Sport Horses). Podopieczna Jarosława Skrzyczyńskiego najpierw wprowadziła do 6-konnej rozgrywki Annchen i Quitoki, a potem jako jedyna drugi parkur pokonała bezbłędnie i zajęła pierwsze dwa miejsca. To pozwoliło jej awansować na drugą pozycję w rankingu HPP (liderką pozostaje Martyna Rynkiewicz z LKJ Gałkowo).

Lehmann dekoracja Kalisz

Trzecie miejsce zajęła dzisiaj Aleksandra Kawa z KJ Facimiech na koniu KEC Claudia Jean, która tym samym awansowała na 4 miejsce w tabeli. Trzecia jest Maria Baehr (KJ Agro-Handel Śrem), która w dzisiejszym konkursie była czwarta na klaczy La Strada L.

Joanna Marciniak z KJ Metpol Grodziec, mimo że na Chelsea Blue nie awansowała do rozgrywki, zebrała komplet punktów dla młodych jeźdźców i została liderką tej kategorii. Drugie i trzecie miejsce w tabeli zajmują Michalina Szmytka (TKJ Garbówek) i Dajana Pawlicka (KJ Agro-Handel Śrem).

Rankingi HPP TUTAJ

Już za tydzień  Poczerninie koło Warszawy odbędzie się VI kwalifikacja HPP, a potem zawodnicy będą mieli tydzień przerwy, aby przygotować swoje konie do finału, który zaplanowany jest na weekend 31 marca-2 kwietnia w Łącku. Tam na najlepszych czekać będą nie tylko medale i puchary, ale i pula nagród bliska 150 tysięcy złotych.

Leszno

W Grand Prix w Lesznie 7 z 22 par dostało się do rozgrywki. Konkurs zakończył się zwycięstwem Darii Kobiernik z ZKJ Przylep-Lotnisko na Winchesterze. Kolejne miejsca zajęli goście z zagranicy: Philipp Schober na Cicero's Isaura i Tina Salkova na Cascarze.

"Jestem bardzo szczęśliwa, a mój koń jest wspaniały. Rywale byli bardzo trudni, więc cto chyba najbardziej wartościowe moje zwycięstwo w konkursncji skoki przez przeszkody" - powiedziała Daria Kobiernik, która równie dobrze jak skoki cały czas uprawia też wkkw.

Kobierenik winnchester

 

FOTO: Paula Bartkowiak i Anna Twardowska


W tym tygodniu

  • CSI5* Spruce Meadows CAN
    26-29.06.2025
           
  • CSIO3* Budapeszt HUN
    26-29.06.2025
           
  • CSI2* Wuustwezel BEL
    25-29.06.2025
           
  • CSI2* Peelbergen NED
    26-29.06.2025
           
  • ZO PLJ Jaszkowo POL
    26-29.06.2025
           
  • ZO Dąbrówka Mała POL
    27-29.06.2025
           
  • ZO Gościszów POL
    27-29.06.2025
           

Ranking PZJ (31.05.2025)

1. Maksymilian Wechta 1902
2. Adam Grzegorzewski 1779
3. Dawid Kubiak 1600
4. Jarosław Skrzyczyński 1445
5. Krzysztof Ludwiczak 1185
6. Mściwoj Kiecoń 1169
7. Michał Kaźmierczak 1092
8. Marek Lewicki 1061
9. Marek Wacławik 1006
10. Dawid Skiba 983
  CAŁY RANKING  

Polacy w rankingu FEI (31.05.2025)

312 Adam Grzegorzewski 725
355 Maksymilian Wechta 633
394 Jarosław Skrzyczyński  580