Zatwierdzono propozycje tegorocznych Mistrzostw Polski Młodych Koni oraz Pucharu Polski Młodych Koni (ujeżdżenie), które po raz pierwszy odbędą się w tym samym miejscu i czasie.
Przygotowania do wydarzenia, które odbędzie się od 20-23 września w Strzegomiu weszły w ostatnią fazę. Propozycje są już zatwierdzone przez PZJ, konkursy kwalifikacyjne dobiegają końca, a organizatorzy zamykają program dodatkowych atrakcji dla widzów i uczestników MPMK.
Propozycje MPMK w skokach przez przeszkody TUTAJ
Propozycje MPMK w WKKW TUTAJ
Propozycje MPMK w ujeżdżeniu TUTAJ
Propozycje PPMK w ujeżdżeniu TUTAJ
W programie jedną z atrakcji będzie sobotni bankiet, zaplanowany z myślą o wszystkich hodowcach, właścicielach, zawodnikach, luzakach, sędziach a także partnerach i sponsorach MPMK, bez których impreza nie mogłaby się odbyć. Będzie to kolejna okazja na wzajemne poznanie się, dyskusje oraz przede wszystkim na wspólną zabawę.
Podczas uroczystego wieczoru Polski Związek Hodowców Koni chciałby także uhonorować zawodników, hodowców i właścicieli koni, które swoją karierę rozpoczęły poprzez starty w MPMK w skokach, WKKW i ujeżdżeniu, a następnie kontynuowały ją w zawodach sportowych najwyższej rangi.
Wszystkich właścicieli, których konie mają startować w tegorocznych MPMK, prosimy o uzupełnienie oświadczenia dot. Małych i Średnich Przedsiębiorstw/Dużych Przedsiębiorstw, jeżeli wcześniej nie złożyli takiego wniosku do PZHK lub odpowiedniego OZHK/WZHK. Wzór oświadczenia widnieje w załączniku. Bardzo proszę o wypełnienie wniosku i przesłanie na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub bezpośrednio do odpowiedniego OZHK/WZHK.
Jeżeli właścicielem konia jest osoba prywatna, nie spełniająca wymagań tzw. dużego przedsiębiorstwa, proszę o zakreślenie MŚP (małe/średnie przedsiębiorstwo). Poniżej informacja co nazywamy MŚP a co DP (duże przedsiębiorstwo).
Na kategorię MŚP składają się przedsiębiorstwa, które zatrudniają mniej niż 250 pracowników i których roczny obrót nie przekracza 50 milionów euro, a/lub całkowity bilans roczny nie przekracza 43 milionów euro.
Zgodnie z Załącznikiem nr I do Rozporządzenia Komisji (UE) nr 651/2014 z dnia 17 czerwca 2014 r. uznającego niektóre rodzaje pomocy za zgodne z rynkiem wewnętrznym w zastosowaniu art. 107 i 108 Traktatu wyodrębnia się następujące kategorie przedsiębiorstw:
Średnie przedsiębiorstwo:
- zatrudnia mniej niż 250 pracowników oraz
- jego roczny obrót nie przekracza 50 milionów euro lub roczna suma bilansowa nie przekracza 43 milionów euro;
Małe przedsiębiorstwo:
- zatrudnia mniej niż 50 pracowników oraz
- jego roczny obrót nie przekracza 10 milionów euro lub roczna suma bilansowa nie przekracza 10 milionów euro;
Mikroprzedsiębiorstwo:
- zatrudnia mniej niż 10 pracowników oraz
- jego roczny obrót nie przekracza 2 milionów euro lub roczna suma bilansowa nie przekracza 2 milionów euro.
Źródło: Informacja prasowa PZHK
Fot. Katarzyna Boryna