wechtanaglowkeMaksymilian Wechta w kategorii młodych jeźdźców (z miejsca 5) i Andrzej Opłatek w kategorii juniorów wystartują w finale Mistrzostw Europy. Zespół dzieci zmagania zakończył na miejscu 9, a do finału awansowały Wołodkowicz i Reszuta.

Dzieci

W kategorii dzieci w drugim nawrocie bezbłędnie pojechała tylko Olimpia Wołodkowicz. Dominika Reszuta zrobiła jedną zrzutkę, a Martyna Rynkiewicz dwie. W efekcie Polska ekipa Puchar Narodów ukończyła z wynikiem 16 punktów karnych, co pozwoliło zająć miejsce 10. Złoto z wynikiem 4 punkty zdobyła Francja, a srebro i brąz po rozgrywce 4 drużyn z wynikiem 8 punktów przypadło zespołom Danii w Węgier. W tej kategorii w minionych latach nasz zespół zajmował wyższe lokaty (2011 – 4, 2012 – 5). Jednak biorąc pod uwagę, że nasze amazonki startowały tylko w trójkę występ należy ocenić dobrze. Do finału indywidualnego z wynikiem po 4 punkty karne awansowały Olimpia i Dominika. Czyste konto zachowuje tu 8 par, a jedna ma punkt za czas. Wszystko jest tu jeszcze możliwe. Nnasze najmłodsze amazonki mogą włączyć się do walki o medale.

Wyniki indywidualne po trzech przejazdach TUTAJ

Wyniki konkursu zespołowego TUTAJ

Młodzi Jeźdźcy

wechtaBardzo miła informacja dotarła do naszej redakcji w południe. Maksymilan Wechta na Londonie drugi nawrót konkursu zespołowego pokonał bezbłędnie. Z wynikiem 10,03 punktu karnego po trzech przejazdach zawodnik KJ WECHTA Rosnówko awansował na miejsce 5 przed niedzielnym finałem. Jego strata do lidera Franka Schutterta 8,47 punktu karnego. Od brązowego medalu dzieli go niecała zrzutka. Znacznie lepiej niz wczoraj pojechała Weronika Wilska. Jej dzisiejszy wynik to 9 punktów. Niestety po wczorajszej eliminacji nie ma szans na awans do finału. Amazonka z Sopotu ostatecznie zajęła w Mistrzostwach 56 miejsce.

Konkurs druzynowy wygrali Szwajcarzy, przed Holandią i Belgią.

Wyniki indywidualne po 3 przejazdach TUTAJ

Wyniki konkursu drużynowego TUTAJ

Juniorzy

oplatek i ludwiczakNasi zawodnicy dziś nie brali udziału w rywalizacji drużynowej. Jechali tylko po wynik indywidualny. O dużym sukcesie może mówić Andrzej Opłatek z KJ HEAA Turek. W trzecim konkursie na Mistrzostwach Europy ponownie pojechał fantastycznie. Po raz kolejny zanotował wynik 4 punkty karne - teraz zrzutka przydarzyła mu się na ostatniej przeszkodzie. Tym samym kwalifikacje zakończył z wynikiem 12 punktów karnych, co daje mu awans do indywidualnego finału. Przypomnijmy, że od dwóch lat trenerem klubowym Andrzeja jest Krzysztof Ludwiczak.

Poniżej oczekiwań wypadły jadące razem z nim w zespole amazonki. Zuzanna Gowin po w sumie niezłej jeździe zakończyła przejazd z wynikiem 11 punktów karnych i niestety fowaryzowanej przez wszystkich Mistrzyni Polski nie zobaczymy w finale Mistrzostw Europy (wynik końcowy 20 punktów). Joanna Marciniak ukończyła swój występ na ME z 79 punktami karnymi (to efekt eliminacji pierwszgo dnia, dziś miała 12 punktów). Po kilku błędach z dokończenia przejazdu zrezygnowała Adrianna Ostrowska.

Medal złoty w klasyfikacji drużynowej zdobyli Szwajcarzy, srebrny Wielka Brytania, brązowy Holandia.

Wyniki indywidualne po trzech przejazdach TUTAJ

Wyniki konkursu zespołowego TUTAJ

Poniżej zdjęcia zwycięskich drużyn w kategorii juniorów i młodych jeźdźców przesłane do naszej redakcji z biura zawodów.

Złoty medal w kategorii Młodzi Jeźdźcy dla ekipy ze Szwajacarii (Martin Fuchs, Emilie Staphli, Anina Zuger, Chantal Muller)

Złoty medal w kategiori Juniorów zdobyli również Szwajcarzy (Salome di Galio, Fiona Meier, Laetitia du Coudeic, Estelle Wetstein)