Logo tylkoskoki

Peder Fredricson SWE Silver medalist Rio 2016

Zmiany w parach jeździec-koń w światowej czołówce, o których pisaliśmy w minioną sobotę (TUTAJ), mają swój dalszy ciąg. Tym razem nasz tytuł jeszcze lepiej oddaje zaistniałe sytuacje.

 

Szwecja

Pierwsza sprawa to pożegnanie się z podstawowym koniem Zacramento przez Douglasa Lindelowa. Dziś media podały, że właścicielka oddała go do jazdy starszemu koledze Douglasa z reprezentacji Szwecji Pederowi Fredricsonowi (na zdjęciu).

„To przyjemność dostać do stajni tak wspaniałego konia. Przy tylu imprezach musisz mieć kilka koni klasy Grand Prix, aby pojechać, gdzie chcesz” mówi mistrz Europy i wicemistrz olimpijski dla portalu WoSJ.

Rzecz w tym w Fredricson (5 w LR) w ubiegłym sezonie miał do dyspozycji cztery konie na najwyższe konkursy: Hansson Wl (Swb), Catch Me Not S, Christian K i oczywiście All In, na którym zdobył tytuł mistrza Europy w 2017 toku). Lindelow (145 w LR) większość punktów do LR zdobywał na Zacramento.

Irlandia

Tu dwa konia stracił ostatnio członek złotej ekipy z mistrzostw Europy 2017 roku Denis Lyncha. Na emeryturę przeszedł All Star, a sprzedany został The Sinner. Pisaliśmy też o tym, że stawkę jego reprezentacyjnego kolegi Ciana O’Connora zasilił jeden z najlepszych 8-latków zeszłego sezonu PSG Final. I to właśnie Cian zdecydował, że należący do niego 10-letni Lukas, który był ostatnio w treningu w stajni Beerbauma (jeździł na nim Christian Kukuk) trafi pod siodło Lyncha. Wszystko po to, aby wzmocnić team Irlandii przed ME w Rotterdamie, gdzie zieloni będą mieli ostatnią szansą, aby zagrać się do IO w Tokio.

 

Fot. FEI


W tym tygodniu

  • HZO Dąbrówka Mała POL
    16-18.01.2026
           
  • HZO Krajkowo POL
    16-18.01.2026
           
  • CSI5*-W Lipsk GER
    15-18.01.2026
           

Ranking PZJ (31.12.2025)

1. Jarosław Skrzyczyński 2383
2. Maksymilian Wechta 2309
3. Krzysztof Ludwiczak 1764,5
4. Adam Grzegorzewski 1709
5. Michał Ziębicki 1176
6. Marek Lewicki 1060
7. Mściwoj Kiecoń 1030
8. Hubert Polowczyk 986
9. Dawid Kubiak 950
10. Wojciech Wojcianiec 943
  CAŁY RANKING  

Polacy w rankingu FEI (31.12.2025)

251 Jarosław Skrzyczyński  890
333 Maksymilian Wechta 705
369 Adam Grzegorzewski 627