Czterech reprezentantów polski wystartuje w Grand Prix Bratysławy, dwoje w Wiener Neustadt. W Polsce w ten weekend odbywają się tylko zawody regionalne z wysoko dotowanym konkursem głównym w Damasławku.

CSIO3*-W Bratysława

Pięciu Polaków zdobyło kwalifikację do dzisiejszego konkursu Grand Prix. O godzienie 14.oo rozpocznie się najważniejszy konkurs zawodów, który zaliczany jest jako kwalifikacja do Pucharu Świata i dotowany kwotą 25.000 euro. Na starcie zobaczymy 59 par w tym Grzegorza Kubiaka na Denetor, Radosława Zalewskiego na Duke of Carnaval (na zdjęciu), Krzysztofa Ludwiczaka na Zoweja i Sławomira Uchwata na Negro. Marek Lewicki, który zdobył kwalifikację podczas Pucharu Narodów (bezbłędny przejazd) nie zdecydował się na start na swoim 8-mio letnim Abigej, chcąc zaoszczędzić siły konia na Mistrzostwa Polski.
Wczoraj w konkursie zaliczanym do Longines Rankings 150cm zwykłym bardzo dobrze na swoich drugich koniach wystartowali Grzegorz Kubiak (Denetor) i Radosław Zalewski (Eriques of the Lowlands). Oni pokonali parkur bezbłędnie zajmując odpowiednio 7 i 11 miejsce.

CSI2* Wiener Neustadt

Michał Kaźmierczak tym razem w konkursie Grand Prix wystartuje na Stakorado. We wczorajszym konkursie kwalifikacyjnym zaliczanym do Longines Rankings miał jeden błąd na ostatniej przeszkodzie i zajął w nim 13 miejsce. Na tym koniu tydzień temu wygrał konkurs Grand Prix na zawodach ogólnopolskich w Mosznej. Podstawowy koń Apart, tym razem startował w małej rundzie, gdzie we wczorajszym konkursie finałowym zajął 8 miejsce (140 cm z rozgrywką). Do dzisiejszego konkursu finałowego dużej rundy zakwalifikowała się również Julia Zawada na Calista 28. Start tego konkursu o godzinie 15.00.

ZR Damasławek

Na zawodach regionalnych rozegrany zostanie dzisiaj konkurs Grand Prix o wysokości 135 cm z rzadko spotykaną (nawet na zawodach ogólnopolskich) pulą nagród 15.000 złotych. Jak na razie bardzo dobrą formę prezentuje Łukasz Brzóska, który wygrał wczoraj dwa konkursy. Na liście startowej obok niego wystartuje 26 par. Nie zabraknie Mściwoja Kieconia, Wojciecha Dahlke czy zwycięzcy rozgrywanego niedawno Pucharu Świata w Zagare Andrzeja Głoskowskiego. Na ten konkurs zapraszamy wszystkich kibiców na godzinę 16.00. We wtorek na portalu tylkoskoki, będzie można zobaczyć relację video z XI Memoriału Angeliki Jach.

Bezpośrednie linki do wyników i list startowych w panelu bocznym.