013 4165 dekoracja MPMJMaksymilian Wechta Mistrzem Polski Młodych Jeźdźców. Emocji w finale tej kategorii nie brakowało.

013 4047 MaksKiedy w czasie trwania dekoracji zacząłem pisać ten krótki tekst, usłyszałem głos jednego z kibiców „On tu po to przyjechał”. Rzeczywiście po udanym starcie w ME w Hiszpanii zawodnik KJ Wechta Rosnówko stawiany był przez wielu jako 100% faworyt do zwycięstwa w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski. Prowadził od początku. Przed drugim nawrotem finału, do którego wybrał Londona, miał przewagę 7 punktów. Jednak ten drugi nawrót rozpoczął od zrzutki. Tym bardziej należą mu się wielkie brawa za odporność psychiczną. Maksymilian wiedząc, że kolejny błąd zdarzyć się nie może, pojechał pewnie i wywalczył pierwszy w swojej karierze złoty medal imprezy rangi mistrzowskiej. Srebro zdobyła Weronika Wilska z SKJ Sopot. W zeszłym roku, startując na tym samym koniu, na tym samym hipodromie, wywalczyła brąz w kategorii juniorów. Dziś swoją złotą szansę utopiła w rowie z wodą – bowiem tam jej Aresowi przydarzył się jedyny błąd w trudnym dwunawrotowym finale. Katarzyna Bobrowska, która przez ostanie trzy lata kończyła MP Juniorów i MJ na 4 miejscu, przed wyjazdem do Drzonkowa powiedziała, że jeśli nie zdobędzie wreszcie medalu, przestanie jeździć. Tym bardziej cieszy, że amazonka KJ Nad Wigrami, startując na Conti wywalczyła dzisiaj brązowy medal. To zawodniczka bardzo uzdolniona, a jej klub stawia właśnie na takich.