Dziś rano odbył się drugi konkurs w ramach CSI3* w Herning w Danii. Tym razem orgaznizator zadbał o wysoką pulę nagród. Aż trzech naszych zawodników zdobyło punkty do rankingu Longines Rankings.

W konkursie dwufazowym 145 cm z pulą nagród 30.000 euro zwyciężył reprezentant Belgii. Nicola Philippaertsa mogliśmy zobaczyć w tym roku w Polsce podczas CSI4* w Poznaniu. Oprócz premii finansowej otzrymał przyczepę do przewozu koni. Niecałą sekundę później na mecie pokazał się Łukasz Koza na El Camp, który zajął ostatecznie 4 miejsce. Otrzyma za to 35 punktów do rankingu FEI, a w rankingu portalu "Tylko Skoki" aż 70. (punkty FEI mnożymy razy dwa). Bardzo dobrze zaprezentowali się również pozostali Polacy startujący w tym konkursie. Miejsce dziewiąte uzyskał Igor Kawiak, który dziś po dwudniowej przerwie wystawił swojego podstawowego konia Centino Du Ry. Tuż za nim na miejscu dziesiątym uplasował się Piotr Morsztyn na Osadkowski van Halen. Łukasz Wasilewski miał jeden błąd w końcówce parkuru drugiej fazy co kosztowało go utratę 6-tego miejsca i ostatecznie był 25.