DSC05940

Grand Prix Cavaliady w Lublinie wygrała Aleksandra Kierznowska.

W najważniejszym konkursie zawodów CSI2* w Lublinie wystartowało 47 par, a ośmiu udało się pokonać niełatwy parkur podstawowy bezbłędnie. Rozgrywka zebrała na starcie siedmioro zawodników i zawodniczek z Polski oraz jednego jeźdźca z Estonii. Przewagę uzyskał jadący w niej jako trzeci doświadczony Krzysztof Ludwiczak na 11-letnim Cros Blue i pozostawał faworytem konkursu - do czasu, gdy na parkur wjechała 17-letnia Aleksandra Kierznowska na klaczy Badorette. Jej przejazd był szybszy o ponad dwie sekundy.

Grand Prix CAVALIADA Lublin 2020 wygrywa Ola Kierznowska fanpage na Badorette! Zobaczcie przejazd w rozgrywce z komentarzem. Zawodykonne.com

Opublikowany przez tylkoskoki.pl Niedziela, 2 lutego 2020

To pierwsze zwycięstwo tej młodej amazonki w Grand Prix zawodów międzynarodowych, a drugie odniesione w krótkim czasie w konkursie zaliczanym do LR. Na miejscu trzecim uplasował się będący w doskonałej formie Seweryn Murdzia na Ula Bajou K, który tym samym został liderem rankingu Cavaliada Tour. Na miejsce drugie w tej klasyfikacji awansował mistrz Polski juniorów - Aleksander Lewandowski, który w dzisiejszym Grand Prix był siódmy.

"To niesamowicie wielka radość. (...) Badorette jest specyficzną klaczą, bardzo idącą do przodu. Ma wielkie serce do skoków."  - mówiła zwyciężczyni.

Wywiad z najlepszą trójką poniżej:

Opublikowany przez CAVALIADA Niedziela, 2 lutego 2020

Poranny konkurs finałowy Małej Rundy należał do reprezentanta Polski – Kamila Grzelczyka siedmioletnim Seniorze. Miejsce drugie zajął Ignas Makarauskas z Litwy na Bebe, a trzecie Marek Lewicki na La Pezi.