DSC07367 Kopiowanie 1

Podczas finałowego dnia zawodów w Herning dobre wyniki odnotowywał Maksymilian Wechta. W Lesznie triumfował Mściwoj Kiecoń.

CSI3*/2* Herning

W dwugwiazdkowym Grand Prix zawodów w Danii startowało 41 par, a po bezbłędnych przejazdach do rozgrywki zakwalifikowało się 10 jeźdźców. Wśród nich był reprezentant Polski – Maksymilian Wechta na koniu Number One 28. W finałowym barażu nie ustrzegł się niestety zrzutki i ostatecznie zajął piątą lokatę. Wygrał Niemiec Patrick Stühlmeyer na For Laubry, drugi był Holender Leon Thijssen na Nuna du Perchet, a trzeci jego rodak Jens van Grunsven na Greatlight VDL. Polak odnotował też inny dobry występ w konkursie Małej Rundzy CSI3* (140 cm), w którym po bezbłędnym przejeździe zajął miejsce szóste na Quvee Prestige.

CSI3* Vejer de la Frontera

W Grand Prix na poziomie 150 cm startowało 60 par. Polka Natalia Czernik na Duke G zjechała z parkuru z wynikiem 5 punktów karnych. Po piętnastokonnej rozgrywce zwyciężyła Brytyjka Holly Smith na Hearts Destiny, drugi był Pedro Veniss z Brazylii na Boeckmanns Lord Pezi Junior, a trzeci Włoch Alberto Zorzi na Vauban du Trio.

HZO Leszno

W najważniejszym konkursie dnia walczyło 27 par. Parkur podstawowy bezbłędnie pokonało 5 z nich, a najlepszy przejazd w finałowym barażu należał do Mściwoja Kieconia na klaczy Digisport Codeina. Druga była Natalia Stefańska na Exit Remo, a trzeci Filip Babiak na Gustique. Zwycięski przejazd reprezentanta klubu Agro-Handel Śrem można obejrzeć poniżej:

W finale Średniej Rundy triumfował Łukasz Wasilewski na koniu Golddigger GR, a dwa kolejne miejsce zajął Dawid Kubiak na koniach Estoril Fortuna i Wake Me Up.