DSC0918919 07 2020

Zakończył się XII Sportowy Czempionat Polski Młodych Koni w Olszy. W Memoriale Jana Kantego Dąbrowskiego triumfował Jarosław Skrzyczyński. W Gałkowie najlepszy był Aleksander Lewandowski.

ZO PLJ Gałkowo

W finałowym konkursie Rundy Złotej walczyło 18 par, a 5 z nich zakwalifikowało się do finałowego barażu. W nim najszybszy i bezbłędny przejazd należał do aktualnego mistrza Polski juniorów – Aleksandra Lewandowskiego z KS Verso La Natura na klaczy Jazzmir van het Halderthof. Drugi był Artur Kufel na Elano, a trzeci Adam Nicpoń na koniu Counter.

Czołówka tabeli najbardziej prestiżowej kategorii PLJ przed finałem prezentuje się następująco: liderem jest Dawid Kubiak, a zaledwie dwa punkty straty ma do niego Adam Grzegorzewski. Trzecią pozycję zajmuje obecnie Arkadiusz Fimmel. Niewiele punktów dzieli od Top 3 Antoniego Strzałkowskiego oraz Grzegorza Kubiaka.

Wyniki TUTAJ.

W finale Srebrnej Rundy wystartowało 25 par. Wygrała Nina Milczarek na 16-letniej klaczy Cyandra a drugi i trzeci był Adam Grzegorzewski na koniach Aronia i Angelo. Tym samym zawodnik KJ Okoły umocnił się na pozycji lidera kategorii Srebrnej PLJ. Na drugiej pozycji ze stratą 19 punktów plasuje się Jakub Dołhun, a trzeci jest Antoni Strzałkowski.

Finał Rundy Brązowej zebrał na starcie 49 par, z czego 11 brało udział w rozgrywce. Triumfował Adam Grzegorzewski na Queen Fly, drugi był Antoni Strzałkowski na Al. Capone, a trzeci Wiktor Helbich na koniu Michael Knight. W tabeli kategorii Brązowej PLJ liderką pozostaje Maja Szewczyk, a druga jest Zuzanna Prymek. Trzecie miejsce zajmuje Lena Maruszak, która w finałowym konkursie miała dziś jeden błąd na klaczy Calandria.

SCPMK Olsza

Ostatnim konkursem rozegranym w tym roku na hipodromie w Olszy był XXVI Memoriał Jana Kantego Dąbrowskiego. 10 z 36 startujących par walczyło w drugim nawrocie. „Double clear” odnotowała tylko jedna para – wygrał Jarosław Skrzyczyński na 9-letnim ogierze Olimpic Star. Za nim uplasował się Mściwoj Kiecoń na klaczy Digisport Codeina, a trzeci był Łukasz Brzóska na wałachu Quicklensky.

Dzisiejsze konkursy finałowe wyłoniły zwycięskie konie w trzech kategoriach wiekowych. Czempionem wśród pięciolatków został ogier Urssini (HOL, Uriko x Cassini I), którego dosiadał Vitali Charadnik. Ten sam zawodnik prezentował również najlepszego sześciolatka – ogiera Cassiriano (HOL, Cassiliano x Coriano). W kategorii siedmiolatków zwyciężył ogier Islander (KWPN, Durango VDL x Harley VDL) pod Małgorzatą Ciszek-Lewicką. Szczegółowo na temat najlepszych wierzchowców XII edycji Sportowego Czempionatu Polski Młodych Koni napiszemy jutro.

CSI3* Aachen

W dzisiejszym Grand Prix wystartowało 48 par, a do finałowej rozgrywki zakwalifikowało się aż 21 z nich. Triumfował Holender Maikel van der Vleuten na 10-letnim wałachu Beauville Z. Drugie miejsce zajął Szwed Henrik von Eckermann na koniu Peter Pan, a trzecie Francuz Julien Epaillard dosiadający ogiera Safari D'Auge.