Logo tylkoskoki

Paulina WielgórskaPaulina Wielgórska w Gliniku, Mściwoj Kiecoń w Jaszkowie i Grzegorz Psiuk w Białym Borze wygrali dzisiejsze konkursy GP na ZO. W Pucharze Białego Boru triumfował Jacek Zagor. Zapraszamy na krótkie podsumowanie jeździeckiej niedzieli.

 

 

 

 

 

Glinik Zaborowski

Na Podkarpacie przyjechała liczna grupa dobrych jeźdźców. W Grand Prix wystartowało 27 par. Po raz pierwszy w tym roku zdarzyło się, że finał Dużej Rundy był obsadzony liczniej niż główny konkurs klasy C. V Memoriał Majora Hubala wygrała amazonka KJ Vena Rogoźnik Paulina Wielgórska na ogierze Pi Quatorze, która jako jedyna pokonała obydwa nawroty bezbłędnie. Miejsca drugie i trzecie podzielili między siebie organizatorzy: Sławomir i Robert Uchwat. Obaj mieli szanse na zwycięstwo, ale, walcząc o dobry czas w II nawrocie, nie ustrzegli się błędów. Nie do pobicia (wygrali wszystkie 3 konkursy) w rundzie srebrnej na tych zawodach była para Zuzanna Gowin i Emperio van’t Roosakker. Emperio – podstawowy koń amazonki – startował w klasie C, bowiem wraca do zawodów po krótkiej przerwie, która konieczna była na wyleczenie drobnych urazów. Teraz w planach złota medalistka HPP Młodych Jeźdźców ma starty w CSI w Tallinnie, Lesznie, Budapeszcie i na Cavaliadzie w Poznaniu. Już jutro i pojutrze na naszej stronie będzie można obejrzeć obszerne galerie zdjęć z zawodów oraz video-relację z Grand Prix.
Wyniki GP TUTAJ
Wyniki FMR TUTAJ

Jaszkowo

W GP Jaszkowa wystartowało 13 par, a trzy z Mściwoj Kiecoń na Celanienich zakwalifikowały się do rozgrywki. Wygrał Mściwoj Kiecoń na Celanie Z. Tym samym para ta zaliczyła trzecie w tym roku zwycięstwo w Grand Prix (wcześniej triumfowała w CSN w Jaszkowie w lutym oraz w GP Polski w Olszy). Drugie miejsce zajął Łukasz Wasilewski na Arakornie, a trzecie Jarosław Skrzyczyński na Balouzino. Przed zawodami pisaliśmy, że dużą szansę na wygranie piątego w tym roku Grand Prix ma para Andrzej Głoskowski i Cros. Niestety z jednym punktem karnym musieli zadowolić się piątym miejscem (czwarty był Andrzej Lemański z takim samym wynikiem). Finał Małej Rundy wygrał Krzysztof Ludwiczak na Poli Loli L.
Wyniki GP TUTAJ

Biały Bór

Zawody finałowe Pucharu Białego Boru miały skromną obsadę. W samym Grand Prix wystartowało tylko 5 par. Dwie z nich wystartowały w rozgrywce. Podobnie jak w piątek i w sobotę pierwsze miejsce zajął Grzegorz Psiuk na Aresie, a drugie Katarzyna Falkiewicz na Chery Cordial. Jacek Zagor, lider Pucharu, przed finałem miał tak dużą przewagę, że dziś wystartował tylko w Finale Małej Rundy. Zajął w nim piąte miejsce, które wystarczyło do tego, ażeby odebrać główną nagrodę – volkswagena UP.
Wyniki GP TUTAJ

 

FOTO: z Glinika - Magdalena Chudzik; pozostałe - Katarzyna Boryna


W tym tygodniu

  • CSI2* Opglabbeek BEL
    11-14.09.2025
           
  • CSI5* LGCT Riesenbeck GER
    11-14.09.2025
           
  • CSI2* Ising am Chiemsee GER
    11-14.09.2025
           
  • ZO Jeżów POL
    12-14.09.2025
           

Ranking PZJ (31.08.2025)

1. Maksymilian Wechta 1948
2. Jarosław Skrzyczyński 1595
3. Adam Grzegorzewski 1553
4. Krzysztof Ludwiczak 1300
5. Dawid Kubiak 1056
6. Michał Kaźmierczak 1043
6. Mściwoj Kiecoń 1043
8. Michał Ziębicki 1019
9. Dawid Skiba 1004
10. Wojciech Wojcianiec 1002
  CAŁY RANKING  

Polacy w rankingu FEI (31.08.2025)

363 Jarosław Skrzyczyński  630
393 Adam Grzegorzewski 565
399 Maksymilian Wechta 555