DSC01619

Konkurs Dużej Rundy zawodów CSI we Wrocławiu wygrał reprezentant Litwy Matas Petraitis. Dobre wyniki odnotował dziś Andrzej Opłatek w Portugalii.

CSI Wrocław

W dzisiejszym konkursie Dużej Rundy o zwycięstwo walczyło 90 par. Niełatwy parkur bezbłędnie pokonało 25 z nich, a najlepszy okazał się reprezentant Litwy Matas Petraitis na koniu Heineken, który swoje prowadzenie objął startując jako piąty zawodnik na liście startowej i nie oddał go aż do samego końca.

„Jechało mi się dobrze, a koń spisał się świetnie. Po raz pierwszy jechałem szereg, który składał się z aż czterech członów. We Wrocławiu jestem pierwszy raz i myślę, że to bardzo dobre zawody” – mówił zwycięzca.

Miejsce drugie w dobrym stylu zajęła wicemistrzyni Polski kategorii młodych jeźdźców – Julia Jaglarz na koniu Groenaannemer VD Lentamel. Na miejscu trzecim uplasował się Maksymilian Wechta na dziewięcioletnim Fibonacci S.

Konkurs Elite Tour zakończył się zwycięstwem Alana Miechowicza, który dosiadał klaczy Bartonia. Na miejscu drugim uplasował się Michał Przybecki na koniu Volontair 3, a trzeci był Olaf Rynowiecki na Doris Day.

W konkursie Małej Rundy najlepsza okazała się 14-letnia Marta Konarska na Annchen 11. Drugie miejsce zajęła Dominika Kubacka na klaczy Ulewa II K, a trzecia była Eliza Zawadzka na Cabonie.

W Rundzie Średniej nie do pokonania okazała się Aleksandra Kierznowska na szybkiej i zwinnej Badorette. Tuż za nią uplasował się Jarosław Skrzyczyński na koniu Quick Step, a trzecie miejsce należało do Adama Grzegorzewskiego na klaczy Aronia.

CSI3* Villamoura

W dzisiejszym konkursie 140 cm dobrą formę zaprezentował Andrzej Opłatek. Po bezbłędnych przejazdach zarówno w parkurze podstawowym, jak i w rozgrywce, zajął miejsce czwarte na koniu Conthinder. Wygrała reprezentantka Irlandii Kate Derwin na koniu AHG Whiterock Cruise Down.