128554183 3919653438079650 2497634730266113983 o

Konkurs o Puchar Narodów CSIO3* w Hiszpanii wygrała drużyna Niemiec, a w Grand Prix triumfowała amazonka z Wielkiej Brytanii - Holly Smith.

W Pucharze Narodów wystartowało aż siedemnaście drużyn z Włoch, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Argentyny, Holandii, Kanady, Belgii, Japonii, Francji, Niemiec, Portugalii, Maroko, Egiptu, Szwecji, Brazylii, Danii i Irlandii. Po dwóch nawrotach triumfowała ekipa Niemiec w składzie: Janne Friederike Meyer-Zimmermann na Chesmu KJ (0/0); Maximilian Lill na D-Cassina (8/16); David Will na C Vier 2 (0/0) oraz Marc Bettinger i dziesięcioletni Undercover Z, którego współwłaścicielem jest Polak Bartosz Szymborski (4/0). Łączny wynik drużyny to jedynie cztery punkty karne.

„Bardzo się cieszę i chciałbym podziękować organizatorom za to, że udało się rozegrać te zawody. To trudne czasy, przyjechało tu aż siedemnaście zespołów. Jestem bardzo zadowolony z wygranej. (…) Kiedy oglądaliśmy trasę wydawało nam się, że jest niezbyt trudny, w pierwszym nawrocie było wiele bezbłędnych przejazdów. Jednak w konkursach o Puchar Narodów wszystko rządzi się swoimi prawami i okazało się, że parkur jest idealny. Tylko cztery pary odnotowały "double clear"” – mówił szef niemieckiej ekipy Dietmar Gugler.

Na miejscu drugim uplasowała się ekipa Danii z łącznym rezultatem 6 punktów karnych, a startowali w niej Zascha Nygaard Andreasen na Chaccophanie, Emil Hallundbaek na High Nitro, Lars Bak Andersen na Colina 70 oraz Andreas Schou na Darc de Lux. Trzecie miejsce zajęli Irlandczycy, którzy w pierwszym nawrocie nie popełnili żadnego błędu, jednak w drugim zebrali osiem punktów karnych. Startowali w składzie: Mark McAuley na Jasco VD Bisschop, Michael Duffy na Lappucino 2, Cameron Hanley na ESI Toulouse oraz Denis Lynch na Cristello.

Konkurs Grand Prix tych samych zawodów zebrał na starcie 60 par, a parkur podstawowy bezbłędnie pokonało osiemnaście z nich. W finałowym barażu najlepsza okazała się Brytyjka Holly Smith dosiadająca wałacha Denver. Na miejscu drugim ze stratą 0,24 sekundy uplasował się Niemiec David Will na C Vier 2, a trzeci był Irlandczyk Denis Lynch na Cristello.