Logo tylkoskoki

57692

Rozmowa Rolex Grand Slam o CHI Geneva oraz tegorocznej, wirtualnej edycji tego wydarzenia z Sophie Mottu Morel, dyrektorką zawodów.

Co czeka na fanów jeździectwa podczas CHI Geneva Virtual? Czy przewidujecie jakieś niespodzianki?

Kiedy tylko ogłosiliśmy decyzję o odwołaniu CHI Geneva, oczywiste było dla nas, że musimy być obecni wirtualnie w dniach 10-13 grudnia – wtedy, kiedy impreza miała się odbyć. Cały zespół przeprowadził „burzę mózgów”, a naszym celem było stworzenie czegoś innego niż to, co już widzieliśmy. Dlatego zdecydowaliśmy się wyprodukować codzienny program telewizyjny, trwający około godziny, z prestiżowymi gośćmi. Programy TV tworzymy już od paru lat podczas CHI Geneva, więc mamy w tym zakresie już trochę doświadczenia. Alban Poudret i Michel Sorg – głosy CHI Geneva – poprowadzą wywiady, w których codziennie gościć będziemy inną jeździecką gwiazdę, w studiu lub za pośrednictwem wideokonferencji. W rozmowach poruszymy tematy wspomnień i anegdot, a goście skomentują też swoje ulubione parkury ostatnich lat.  

 

Jak fani mogą zostać częścią CHI Geneva Virtual?

Fani jeździectwa będą mogli oglądać program na stronie internetowej CHI Geneva (www.chi-geneve.ch) oraz na naszym facebooku (www.facebook.com/CHIGeneve). Relacja będzie dostępna na żywo w czwartek, 10 grudnia (gość specjalny: Kevin Staut, za pośrednictwem Zoom), piątek 11 grudnia (gość specjalny: Steve Guerdat, w studiu lub za pośrednictwem Zoom), sobotę 12 grudnia (goście specjalni: Eric Lamaze i Luciana Diniz, za pośrednictwem Zoom) od 18:30 do 19:30 oraz w niedzielę 13 grudnia (gość specjalny: Martin Fuchs, za pośrednictwem Zoom) od 14:00 do 15:00. Fani będą mogli zadawać gościom pytania i uczestniczyć w ankietach. Będzie też szansa na wygranie nagród!

 

CHI Geneva otrzymało tytuł “World’s Best Show” już 10 razy. Czy to fenomenalne osiągnięcie daje kolejny bodziec do tego, by CHI Geneva Virtual również stało się sukcesem?

Wygrywanie tych nagród sprawia, że co roku pracujemy coraz ciężej – nieustannie przekraczamy swoje możliwości. Takie wyrazy uznania powodują, że staramy się myśleć inaczej, niż nasi „koledzy po fachu” z innych wspaniałych jeździeckich wydarzeń. Dlatego postanowiliśmy stworzyć coś wyjątkowego jako CHI Geneva Virtual.

 

Co jest kluczem do organizacji cieszącego się powodzeniem wydarzenia?

Kluczem do sukcesu jest niewątpliwie nasza pasja do sportu jeździeckiego. Nasz zespół wkłada w organizację tej imprezy całe serce. Czasem ludzie nazywają nas marzycielami, ale ja wierzę, że to nasza mocna strona i warto mieć wielkie marzenia.

 

Co najbardziej spodobało Ci się przy organizacji CHI Geneva Virtual?

Planowanie każdego z tych czterech programów było ekscytujące. Organizacja wymagała pracy w zespole, szczególnie w wydziale komunikacji, włącznie z Yannickiem Guerdat, z którym tworzymy programy i Nicolasem Bossard, który współpracuje z nami od początku CHI Geneva TV.

 

Jakie pozytywy można wyciągnąć z takiego doświadczenia?

Chęć do stworzenia czegoś nowego i odmiennego, wspólna wizja i wiara w idee, które stworzyliśmy i wdrożyliśmy oraz fantastyczna motywacja do zaproponowania i dostarczenia czegoś inspirującego i oryginalnego środowisku jeździeckiemu.

 

Z powodu COVID-19, zawody zaliczane do Rolex Grand Slam – CHIO Aachen i CSIO Spruce Meadows – organizowały wydarzenia w formie wirtualnej. Czy CHI Geneva Virtual czerpało z tego jakąś inspirację?

Tak jak mówiłam, zespół organizujący CHI Geneva chciał stworzyć coś nowego i oryginalnego, czego nikt nie próbował wcześniej. Oczywiście śledziliśmy z zainteresowaniem to, co stworzyli nasi przyjaciele z Rolex Grand Slam. Było to bardzo imponujące i gratulujemy im.

 

Musisz dysponować wyjątkowo utalentowanym zespołem, by móc zorganizować CHI Geneva Virtual w tak krótkim czasie.

CHI Geneva ma to szczęście, że może liczyć na wyjątkowo kompetentnych, utalentowanych i zmotywowanych ludzi. Muszę tu wspomnieć o niesamowitych wolontariuszach, którzy są duszą wydarzenia i bez których nie byłoby ono możliwe. Dlatego dajemy im ekskluzywną możliwość zadawania pytań naszym gościom specjalnym w CHIG TV w sobotę 12.12 oraz niedzielę 13.12 – to nasz prezent dla nich. Jeden z wolontariuszy wygra również nagrodę: pakiet VIP na przyszłoroczne CHIO w Aachen.

 

Martin Fuchs to zwycięzca Rolex Grand Prix CHI w Genevie z poprzedniego roku. Myślisz, że uda mu się obronić tytuł w 2021?

Martin musi być bardzo rozczarowany, że nie może obronić tytułu w tym roku, ale jestem pewna, że będzie jeszcze bardziej zmotywowany do walki w 2021.

 

Steve Guerdat to aktualny numer jeden światowego rankingu. Brał udział w każdej z imprez zaliczanej do Rolex Grand Slam od 2013. Skąd u Steve’a taka konsekwencja, i jak to jest, że on i Martin znajdują się na dwóch najwyższych pozycjach światowego rankingu?

Steve jest wyjątkowo utalentowany i umie perfekcyjnie zarządzać swoimi końmi. Wierzę w to, że to jeden z kluczy do jego powtarzalnych sukcesów. Jest inspiracją dla wielu młodych jeźdźców w Szwajcarii, ale także dookoła świata, myślę, że dla Martina także. Ojciec Martina jest trenerem Steve’a, a Martin i Steve mają do siebie ogromny szacunek – między nimi jest przyjacielska rywalizacja. Myślę, że to powód, dla którego szwajcarska drużyna jest obecnie tak silna.

 

W 2021 odbędzie się 60 edycja CHI w Genewie. Które momenty najbardziej przychodzą Ci na myśl w historii tego wydarzenia?

Wspominam wiele wyjątkowych momentów. Myślę, że te, podczas których miałam „gęsią skórkę”, to kiedy Steve wygrał finał Pucharu Świata na Jalisca Solier w 2006, a także emocjonalne pożegnanie Nino des Buissonets w 2016.

 

Podczas przyszłorocznych zawodów rozegrana zostanie też 20 edycja IJRC Top 10. Czy program CHI Geneva Virtual przewiduje konkurs Top 10 online?

Z pewnością porozmawiamy na temat Top 10. Nasi goście i fani jeździectwa będą mieli okazję stworzyć swoją własną listę Top 10 spośród zawodników, którzy startowali na przestrzeni lat – nawet podczas pierwszej edycji zawodów w 1926!

 

Źródło: rolexgrandslam.com

Fot. chi-geneve.ch


W tym tygodniu

  • HZO Leszno POL
    4-6.10.2024
           
  • CSIO5* Finał LLN Barcelona ESP
    3-6.10.2024
           
  • CSI2* Bonheiden BEL
    3-6.10.2024
           
  • CSI2* Riesenbeck GER
    3-6.10.2024
           
  • CSI2*-W Tallinn EST
    4-6.10.2024
           
  • CSI2* Oliva ESP
    2-6.10.2024
           

Ranking PZJ (31.08.2024)

1. Adam Grzegorzewski 2348
2. Jarosław Skrzyczyński 2207
3. Tomasz Miśkiewicz 1720
4. Marek Wacławik 1574
5. Dawid Kubiak 1517
6. Michał Kaźmierczak 1371
7.

Andrzej Opłatek

1266
8. Maksymilian Wechta 1216
9. Mściwoj Kiecoń 1147
10. Marek Lewicki 1116
  CAŁY RANKING  

Polacy w rankingu FEI (31.08.2024)

227 Jarosław Skrzyczyński  970
243 Adam Grzegorzewski 910
357 Tomasz Miśkiewicz 630