BD56C96E B336 4BF2 8290 5F954441490B

Podczas mistrzostw Niemiec, rozgrywanych razem z CSI3* w Riesenbeck, złotym medalistą został Philipp Weishaupt, a w konkursie zaliczanym do światowego rankingu triumfował Denis Lynch.

Dwunastu niemieckich jeźdźców zakwalifikowało się do finału Mistrzostw Niemiec w Riesenbeck. Zwyciężył Philipp Weishaupt, jeździec ze stajni Beerbaum, dosiadający klaczy Asathir (SF, 2007, po Diamant De Semilly).

.

„Każdy miał wielkie plany” - powiedział Philipp Weishaupt - „Cieszę się, że wszyscy moi koledzy mogą tu jeździć. Ponieważ w ciągu ostatnich kilku miesięcy nie mieliśmy żadnych większych wydarzń, to był punkt kulminacyjny sezonu”. Nowy mistrz Niemiec, który już raz zdobył ten tytuł w 2009 roku, uznał zawody za wspaniałe. - „Było ekscytująco aż do samego końca”.

Srebrny medal zdobył Maurice Tebbel 11-letnim ogierze Don Diarado. Mario Stevens (Lastrup), brązowy medalista, na swoim 11-letnim Landano. „Sami wyhodowaliśmy tego konia. Spodziewałem się wszystkiego, ale nie tego!” - powiedział uradowany.

Warto dodać, że tuż za finalistami mistrzostw (miejsce 13) uplasował się Toni Hassmann, który podczas tej imprezy dosiadał konia Contendrix, wcześniej należącego do Jarosława Sekuły, a znanego polskiej publiczności ze startów pod Mściwojem Kieconiem.

Wyniki TUTAJ.

W najważniejszym niedzielnym konkursie CSI3* (na wysokości 155 cm), zaliczanym do LR grupy C, wystartowały 53 pary, a parkur bezbłędnie pokonało 15. Spośród nich najszybszy był Irlandczyk Denis Lynch na 14-letnim koniu GC Chopin’s Bushi. Na miejscu drugim uplasował się Maurice Tebbel na Don Diarado, a na trzecim Niemiec Christian Kukuk na Quintino 9. W rozegranym w piątek konkursie LR triumfował lider światowego rankingu – Szwajcar Steve Guerdat na Uranie de Belcour. Drugi był Felix Hassmann na Cayenne WZ, a trzeci Belg Olivier Philippaerts na H&M Legend of Love.

Źródło: Informacja prasowa riesenbeck-international.com