rsz 511 6384

Grand Prix CSI2* w Sopocie wygrał Mateusz Tyszko, a w Lesznie triumfował Artem Abaimov.

CSI2*/1*/YH Sopot

rsz 511 6253

Konkurs Grand Prix, zaliczany do światowego rankingu, zebrał na starcie 55 par. Po bezbłędnie pokonanym parkurze podstawowym do rozgrywki zakwalifikowało się 9 z nich. W finałowym barażu najlepszy okazał się Mateusz Tyszko na dziewięcioletnim Zirocco Air, należącym do Zbigniewa Drozda. To pierwsza wygrana tej pary w konkursie zaliczanym do LR. Ten holsztyński ogier o doskonałym pochodzeniu (VDL Zirocco Blue x Con Air 7) swój talent pokazał już w zeszłym roku, zajmując trzecie miejsce w Grand Prix CSI2* w Vazgaikiemis. Od tego czasu prezentuje równą formę, pokonując wiele parkurów Grand Prix i LR bezbłędnie. Na miejscu drugim ze stratą 0,12 sekundy do zwycięzcy uplasował się dziś Jarosław Skrzyczyński na Jerico, a Top 3 zamknął Maksymilian Wechta na ogierze Chepettano.

W finale Średniej Rundy (135 cm) bardzo dobrą formę zaprezentowały młode amazonki – wygrała Laura Kłapińska na koniu Zazou Szumawa, druga była Eliza Zawadzka na wałachu Dior V, a trzecia Iga Biegalska dosiadająca klaczy Doravella.

HZO Leszno

W Grand Prix wystartowało 17 par, a w rozgrywce o zwycięstwo walczyło 6 z nich. Triumfował, podobnie jak wczoraj w Dużej Rundzie, Artem Abaimov dosiadający 12-letniej klaczy Ula Bajou-K. To pierwsze zwycięstwo tej pary w krajowym Grand Prix. Na miejscu drugim uplasowała się amazonka KJ Agro-Handel Śrem - Dajana Pawlicka na Cappuccino, a miejsce trzecie zajęła 15-letnia Maria Brańka Borja z WLKS Krakus na klaczy Camilla 139.

W finale Średniej Rundy najlepszy przejazd należał do Pauliny Bule z KJ Preria Wilkowice na wałachu Almquist. Dwa kolejne miejsca należały do reprezentantek KJ Sokół Damasławek: druga była Dominika Henzel na Quentchen Gluck 5, a trzecia Agata Dahlke-Burda na Ielve.

CSI2* Gorla Minore

W konkursie Grand Prix wystąpiły dziś 43 pary, a do finałowego barażu zakwalifikowało się 16. Najlepszy był reprezentant Holandii Leon Thijssen an koniu Faithless MVDL. Drugie miejsce zajął Niemiec Hans-Dieter Dreher na Vestmalle des Cotis, a trzecie Szwajcar Bryan Balsiger na Dubai Du Bois Pinchet. Andrzej Opłatek na koniu Diaroubet ukończył parkur podstawowy z wynikiem 9 punktów karnych.

CSI2* Lier

W Grand Prix wystartowały 73 pary, a w rozgrywce walczyło ich 19. Do finałowego barażu zakwalifikował się reprezentant Polski Przemysław Konopacki na koniu Duke, który ostatecznie zajął w konkursie miejsce piąte. Wygrał Holender Michael Greeve na koniu Guan GJB, miejsce drugie zajął reprezentant Belgii Thomas Gilles na wałachu Konak, a trzecia była Sanne Thijssen z Holandii na koniu Con Quidam RB.