DSC0531316 07 202019 07 2020

Grand Prix w Opglabbeek wygrał Portugalczyk Rodrigo Giesteira Almeida. Dobry przejazd w konkursie LR w Olivie odnotował Adam Grzegorzewski, a w Salzburgu Andrzej Opłatek zajął miejsce szóste w finale Rundy Srebrnej. Podsumowujemy wydarzenia soboty.

CSI2* Oliva

W dzisiejszym konkursie zaliczanym do światowego rankingu startowało 55 par, a do finałowego barażu zakwalifikowało się 17 z nich. Pierwsze trzy miejsca należały do par z Niemiec - wygrała Janne Friederike Meyer-Zimmermann na wałachu Chesmu KJ, drugi był David Will na Forest Gump 29, a trzeci Richard Vogel dosiadający ogiera Alentejo. Udany start zaliczył Adam Grzegorzewski na 10-letniej klaczy Happylina - niestety jeden punkt karny za przekroczenie normy nie pozwolił mu powalczyć w rozgrywce i ostatecznie zajął miejsce 19. Jutro na koniu Issem wystartuje w konkursie Grand Prix.

CSI2* Opglabbeek

Konkurs Grand Prix zebrał na starcie 64 pary, a parkur podstawowy bezbłędnie pokonało 13 z nich. Po rozgrywce triumfował Rodrigo Giesteira Almeida z Portugalii dosiadający dziewięcioletniej klaczy Huppeldepup. Na miejscu drugim uplasował się reprezentant Wenezueli – Gustavo Arroyo na koniu G&C Virko Minotais, a na trzecim Belg Gilles Thomas na klaczy Luna van het Dennehof. Maksymilian Wechta startujący na ogierze Chepettano odnotował cztery punkty karne w przejeździe podstawowym i uplasował się na dwudziestej pozycji.

CSI2* Salzburg

W finale Rundy Srebrnej, na wysokości 140 cm, wystartowało 114 par, a w rozgrywce o zwycięstwo walczyło ich 20. Startujący w finałowym barażu jako pierwszy Andrzej Opłatek na Le Cordial odnotował „double clear” i zajął miejsce szóste Triumfowała para z Litwy - Andrius Petrovas i 14-letni Linkolns. Miejsce drugie zajął Josch Löhden z Niemiec na koniu Van Moor, a trzecie Annina Züger ze Szwajcarii na Berlin Blue.