DSC00706

Po raz kolejny bardzo dobrą formę zaprezentowali reprezentanci Polski w Pradze, którzy w Grand Prix zajęli miejsce drugie i trzecie. W Lamprechtshausen najlepsza była Iga Biegalska, a czterogwiazdkowe Grand Prix w Grimaud wygrał Eduardo Alvarez Aznar. Podsumowujemy wydarzenia niedzieli.

CSI2*-W Praga

W konkursie Grand Prix, zaliczanym do LR oraz Pucharu Świata Ligi Europy Centralnej (przeszkody o wysokości 140-160 cm), wystartowało dziś 40 zawodników. W rozgrywce o zwycięstwo walczyło 9 par, w tym trzech Polaków. Ostatecznie najszybszy był Czech Ales Opatrny na wałachu Gentlemen vh Veldhof, ale bardzo dobrą formę po raz kolejny zaprezentowali nasi reprezentanci: Jarosław Skrzyczyński na Jerico był drugi, a Krzysztof Ludwiczak na 8-letnim Niko uplasował się na miejscu trzecim.

Andrzej Opłatek po jednej zrzutce na Stalando 2 zajął miejsce 8. Przejazdy z jednym błędem w parkurze podstawowym odnotowali Dawid Kubiak na Estoril Fortuna i Wojciech Wojcianiec na Chintablue.

Konkurs 140 cm zakończył się zwycięstwem Jarosława Skrzyczyńskiego na 8-letnim Inturido.

Kolejne dwa miejsca zajęli reprezentanci gospodarzy: drugi był Kamil Papousek na Charlyn, a trzeci Ales Opatrny na wałachu Carman. Ten sam parkur bezbłędnie pokonali Krzysztof Ludwiczak na Malin 21, zajmując miejsce 8, Skrzyczyński na drugim koniu – Exit Remo, z którym uplasował się na miejscu 11, a także Mateusz Tyszko na klaczy Casina 20 (miejsce 14).

CSIO Lamprechtshausen

Grand Prix kategorii Juniorów okazało się niełatwe, bo tylko dwie z 51 startujących par zakwalifikowały się do rozgrywki. Ostatecznie zwyciężyła Maria Vittoria Martari z Włoch na Jazou van het Nerenhof, a drugie miejsce zajęła jej rodaczka Beatrice Bacchetta na Jada van de Gaverranch. Trzecie miejsce z jednym błędem w parkurze podstawowym również należało do reprezentantki Włoch – Giogrii d’Angelo dosiadającej konia Excuse Me. Na wysokim czwartym miejscu uplasowała się Polka – Iga Biegalska na klaczy Doravella. Po jednym błędzie odnotowali także Aleksander Lewandowski na Canwero (miejsce 8) oraz Daria Pietrzak na Monsunie (miejsce 9).

W Grand Prix dzieci najlepsza była para ze Szwajcarii: Lou Puch i koń Vitalhorse Un Amour La Goula. Najlepiej spośród reprezentantów Polski pojechała Julia Pięta na Narcotique Tachor, która parkur podstawowy ukończyła z wynikiem 8 punktów karnych.

CSI4* Grimaud

Grand Prix na wysokości 155 cm zebrało na starcie 41 par. Parkur podstawowy bezbłędnie pokonało 10, a w finałowym barażu najlepszy przejazd należał do reprezentanta Hiszpanii Eduardo Alvareza Aznar dosiadającego 10-letniego wałacha Legend. Tuż za nim uplasowała się reprezentantka gospodarzy Penelope Leprevost na GFE Excalibur de la Tour Vidal, a miejsce trzecie zajęła amazonka z Portugalii Luciana Diniz na Conchento PS.

CSI4* Mannheim

Dziś rozpoczęły się czterogwiazdkowe zawody w Niemczech. W konkursie zaliczanym do światowego rankingu (155 cm) wystartowało 37 par, a do rozgrywki zakwalifikowało się 12. Triumfował Szwed Peder Fredricson na koniu Catch Me Not S. Drugi był Mark McAuley z Irlandii na Thunder G Z, a trzeci Niemiec Christian Ahlmann dosiadający konia Mandato van de Neerheide.

CSI2* Opglabbeek

W konkursie Grand Prix zaliczanym do LR Maksymilian Wechta na 9-letnim Chepettano odnotował jeden błąd za przekroczenie normy czasu w przejeździe podstawowym i tym samym uplasował się na miejscu dziesiątym. Ten przejazd można obejrzeć TUTAJ. Wygrał Włoch Giampiero Garofalo na ogierze Gaspahr.

CSI2* Bogusławice

Tu z powodu wyjątkowo niekorzystnych warunków pogodowych organizatorzy po spotkaniu z zawodnikami podjęli decyzję o odwołaniu niedzielnych konkursów.