TyszkoMateusz Forest Budzistowo2021 WnukuRobiZdjecia

Mateusz Tyszko i Forest ponownie wygrywają w Budzistowie. Podsumowanie niedzieli na zawodach w Polsce i Europie.

ZO Budzistowo

W Grand Prix zawodów w Budzistowie rozgrywanym na poziomie 140 cm wzięło udział 20 par i 10 z nich pokonało parkur bezbłędnie. W rozgrywce podobnie jak w piątek najlepszy okazał się Mateusz Tyszko, który na koniu Forest wyprzedził drugiego Adama Nicponia na Counterze o niespełna dwie sekundy. Trzecie miejsce wywalczyła Agata Dahlke-Burda na klaczy Ielve.

Finał ŚR 130 cm wygrała Dominika Henzel na Quentchen Gluck 5.

CSI5* LGCT Madryt

Konkurs na przeszkodach o wysokości 150 cm zaliczany do grupy A Longines Rankings zgromadził na starcie 39 zawodników i 11 z nich zakwalifikowało się do finałowego barażu. W nim najszybciej i bez punktów karnych pojechał Brazylijczyk Marlon Módolo Zanotelli na Obora's Chloe. Druie miejsce zajął Kevin Staut (FRA) na Visconti du Telman, a trzecie Marcus Ehning (GER) na Misanto Pret A Tout.

W popołudniowej klasie na poziomie 145 cm (grupa D LR) triumfowała reprezentantka Wielkiej Brytanii Ellen Whitaker na klaczy Colombia de Beaufour.

CSI4* Bourg-en-bresse

Do rozgrywki Grand Prix LR grupy B, podobnie jak wczoraj w Madrycie, dostały się tylko 2 z 50 startujących par. Byli to Bernardo Cardose de Resende Alves (BRA) na El Torreo de Muze i Laurent Goffinet (FRA) na Atome des Etisses, którzy pokonali parkur z jednym punktem karnym za czas. Ostatecznie lepszy okazał się reprezentant Brazylii. Trzecie miejsce zajęli piątkowi zwycięzcy Julien Anquetin (FRA) i Blood Diamond du Pont.

CSI3* Gorla Minore

W Grand Prix zaliczanym do grupy C LR do rozgrywki dostało się 8 z 57 znajdujących się na liście startowej par. Wygrał William Funnel (GBR) na Equine America Billy Diamo. Drugie miejsce zajął Felipe Amaral (BRA) na Germanico T, a trzecie Joseph Stockdale (GBR) na Equine America Cacharel. Para Monika Dulczewska i Basquiat du Lozon nie ukończyła przejazdu.

CSI2* Bonheiden

Tu do rozgrywki Grand Prix zakwalifikowało się 12 z 53 startujących par. Wygrał Holender Jack Ansems na Fliere Fluiter, drugie miejsce zajął Bart Clarys (BEL) na Geste van de Vihta, a trzecie Cyril Cools (BEL) na Grupo Prom Rahmannshof Before. Przemysław Konopacki na Vasco miał 8 punktów karnych, a Jan Bobik zrezygnował z dokończenia przejazdu na Farmerze.