210530 111 Piazza di Siena foto Simone Ferraro SFE 2059 copia

W Grand Prix CSIO5* w Rzymie triumfował Niemiec David Will. W ZO w Lesznie i Leśnej Woli najlepsi byli Maksymilian Wechta i Dawid Kubiak. Podsumowujemy wydarzenia niedzieli.

CSIO5* Rzym

W pięciogwiazdkowym konkursie Grand Prix, na wysokości 160 cm, wystartowało 50 par. Do drugiego nawrotu zakwalifikowało się 13 z nich, a najlepszy był dziś David Will z Niemiec dosiadający konia C Vier 2. Na drugim miejscu uplasowała się Laura Kraut z USA na Boloutinue, a trzecia była jej rodaczka Jessica Springsteen na Don Juan van de Donkhoeve. Te trzy pary odnotowały „double clear”. Warto dodać, że miejsce piąte zajął Belg Jerome Guery na koniu, który urodził się w Polsce – Quel Homme de Hus. Wszystkie przejazdy obejrzeć można TUTAJ.

ZO Leśna Wola

Konkurs Grand Prix zebrał na liście startowej 30 par, spośród których 4 walczyły o zwycięstwo w finałowym barażu. Triumfował Dawid Kubiak z Sobieski Jumping Team, który zajął miejsce pierwsze na klaczy Anastacia III, a drugie na Szulerze. Top 3 zamknęła Anna-Szary Ziębicka z KJK Szary Michałowice na Luciano. W finale Średniej Rundy najlepszy był Damian Ostręga z KS Jumping Team Wiercany na Kobe de Leau.

ZO PLJ Leszno

W finale Rundy Złotej wystartowało 27 par. Do drugiego nawrotu zakwalifikowało się 9 z nich, ale „double clear” odnotowały tylko dwie. Po zwycięstwo sięgnął zawodnik KJ Wechta Rosnówko – Maksymilian Wechta na 10-letniej klaczy Clear Caretina. Na miejscu drugim uplasował się Jakub Krzyżosiak z KS Small Cherry Trzebnica na wałachu Hiro, a trzeci był Mściwoj Kiecoń z KJ Agro-Handel Śrem na ogierze Boccaccio, który miał jeden błąd w drugim nawrocie. W finale Srebrnej Rundy najlepszy był Jakub Krzyżosiak na Calero Z.