DSC01005

Coraz lepiej w konkursach zaliczanych do światowego rankingu radzi sobie wyhodowana w Polsce przez Edmunda Lazarewicza klacz Velvet Lazar, dosiadana przez Tomasza Miśkiewicza.

Obecnie ośmioletnia klacz w roku 2019 podczas zawodów CSI2* we Wrocławiu zdobyła tytuł Talent Roku po zwycięstwie w finałowym konkursie rundy młodych koni. W 2021 na Cavaliadzie Winter Tour rozpoczęła starty w konkursach zaliczanych do światowego rankingu, gdzie ukończyła konkurs Grand Prix z wynikiem 5 punktów karnych. W Grand Prix zawodów CSI2* w Zielonej Górze po bezbłędnie pokonanym parkurze podstawowym i rozgrywce para Tomasz Miśkiewicz i Velvet Lazar zajęła wysokie szóste miejsce. Podczas CSI2* w Olszy w niedzielnym GP zaliczanym odnieśli wielki sukces, zajmując miejsce drugie, dzień wcześniej plasując się także na siódmym miejscu w innym konkursie LR. W miniony weekend w Zduchovicach po raz kolejny pokazała swoją klasę, plasując się na miejscu trzecim w konkursie Grand Prix. Tomasz Miśkiewicz dosiada tej klaczy od początku jej kariery.

Wygląda na to, że niedaleko pada jabłko od jabłoni. Klacz wyhodowana w Polsce przez Edmunda Lazarewicza wpisana została do księgi koni rasy oldenburskiej – jej ojcem jest Verdi TN, na którym Maikel van der Vleuten zdobył drużynowy złoty medal Mistrzostw Świata w Caen oraz drużynowe srebro Igrzysk Olimpijskich w Londynie. Matką jest Angela de la Cruz – klacz, na której sukcesy na arenie krajowej odnosili Grzegorz Kubiak i Jarosław Skrzyczyński. Równie dobrze zapowiada się potomstwo samej Velvet Lazar – 5-letni Darco Lazar (Darco x Verdi TN) w tym roku rozpoczął starty w zawodach międzynarodowych i jak dotąd w siedmiu konkursach, w których wystąpił, nie popełnił ani jednego błędu.