Wacławik i pani z Perlage

Podsumowanie piątkowych jeździeckich wydarzeń w Polsce i za granicą, gdzie startowali Polacy.

ZO2* Gałkowo

Zawody trwają tu od czwartku, ale pierwszy konkurs dużej rundy rozegrano w piątek. Wygrał go Marek Wacławik na Enjoy Blue Diamond. Zawodnik KJ Largo wyprzedził drugą Weronikę Wilczewską na Handsome o zaledwie 0,8 sekundy. Trzecia była Aleksandra Kozanecka-Szeliska na Suedwinds Amanda, a czwarty Artur Kufel na Elano. Tylko te cztery pary (z 27 startujących) pokonały parkur 140 cm bez punktów karnych. Przypomnijmy, że w niedzielnym Grand Prix na zawodników poza pulą nagród z propozycji (10 000 PLN) czekają specjalne premie od marki Perlage w kwocie 50 000 PLN.

ZO2* Leszno

Tu po pierwsze w karierze zwycięstwo w dużej rundzie sięgnęła Maja Hendrys na Nirvaro. W konkursie startowało 6 par, a bezbłędnie obie fazy pokonał jeszcze Marcin Matelski na Lugano. Trzecie miejsce w wynikiem 0/4 zajął Jan Dominik Chrzanowski na Meadow.

Młodzieżowe CSIO Hagen

W piątek odbył się konkurs Grand Prix juniorów. Wygrała Ebba Danielsson (SWE) na T-Gavoli Z. Parkur podstawowy bez punktów karnych pokonało 12 z 62 startujących par. Najlepiej z Polaków spisała się Daria Pietrzak na Monsunie, która miała 4 punkty karne.

W innych konkursach dobrze wypadła Nell Sówka, która po bezbłędnym przyjeździe na Digisport Carlo była szósta w klasie 125 cm kategorii dzieci.

W sobotnim Pucharze Narodów polscy juniorzy wystartują w składzie: Aleksander Lewandowski na Jazzmir van het Halderthof, Iga Biegalska na Doravellii, Olga Skrobacz na Quincy i Daria Pietrzak na Monsunie.