Weronika Wilczewska

Dziś w Hagen odbył się PN dzieci. Weronika Wilczewska i Marcin Matelski triumfowali w krajowych GP. Podsumowanie niedzieli.

CSIO Future Champions Hagen

W Pucharze Narodów w kategorii dzieci polska drużyna zajęła 8 miejsce. Najlepiej w ekipie pojechała Nell Sówka na Mister Stakkato S (0/4). Niestety eliminacje Matyldy Dubienieckiej na Santorini L spowodowały, że do wyniku musiały się liczyć wszystkie pozostałe rezultaty. Roksana Nawrocka na klaczy Chenoa miała wynik 4/4, a Julia Pięta na Clearwater PP Z 8/12. To wszystko dało sumę 32 punktów karnych. Wygrała ekipa Belgii przed Irlandią i Niemcami.

CSIO Uggerhalne

W Danii konkurs Grand Prix rozgrywany był jako dwunawrotowy. Podwójne zero zaliczył tylko Jens Fredricson ze Szwecji na koniu Markan Cosmopolit. Najlepiej z naszych zawodników pojechał Przemysław Konopacki na Vasco, który miał 5 punktów karnych (miejsce 27).

W finale średniej rundy (LR, 150 cm z rozgrywką) dobrze spisała się Natalia Czernik, która na Fontaine Blue CKV z jednym punktem za czas zajęła 8 miejsce. Tu triumfował Andre Thieme z Niemiec na koniu Contadur. Andrzej Opłatek na Odile du Soufflet i Mściwoj Kiecoń na Giraldo L mieli po 4 punkty karne.

CSIO La Baule

We Francji parkur podstawowy konkursu Grand Prix pokonało bezbłędnie 6 z 50 startujących par. Górą byli dwaj reprezentanci gospodarzy, którzy jako jedyni powtórzyli w rozgrywce zerowy rezultat. Wygrał Nicolas Delmotte na Urvoso du Roch, a drugie miejsce zajął Laurent Goffinet na Atome des Etisses. Lepszy czas miał Martin Fuchs (SUI) na Leone Jei, ale jedna zrzutka spowodowała, że mistrz Europy musiał zadowolić się trzecim miejscem.

ZO Gałkowo Perlage Masters

Sporo emocji towarzyszyło konkursowi Grand Prix o puchar i nagrody specjalne Perlage. Do drugiego nawrotu awansowało 10 par, ale tylko dwie zachowały czyste konto. Double clear zaliczyła Weronika Wilczewska na Handsome. Jadący po niej Marek Wacławik na Enjoy Blue Diamond jechał znacznie szybciej, ale po minimalnym muśnięciu zrzucił ostatnią przeszkodę. Tym samym piąta zawodniczka zeszłorocznych mistrzostw Polski juniorów odniosła zasłużone, pierwsze w swojej karierze, zwycięstwo w Grand Prix zawodów ogólnopolskich. Radość Weroniki była tym większa, że w imprezie w Gałkowie jak zawsze towarzyszył niezwykły prestiż, a w tym roku nagrody ufundowane przez Perlage były rekordowe.

Trzecie i czwarte miejsce zajął Łukasz Jończyk na koniach Gino ND i Ulisses.

W finale złotej rundy (135 cm) triumfowała reprezentantka gospodarzy Monika Pasik na Corsimo. Drugie miejsce zajęła Zuzanna Nadolny-Zawadowicz na Los Angeles, a trzecie kolejny reprezentant Gałkowa, 14-letni Kuba Kraśko, na Don Espadron.

ZO Leszno

Tu w Grad Prix wzięło udział 7 par, a do rozrywki zakwalifikowały się dwie z nich. Wygrał Marcin Matelski na Lugano, który wyprzedził Katarzynę Bawłowicz i M Blue’s Boy Z o zaledwie 66 setnych sekundy. Trzecie miejsce z 4 punktami karnymi zajęła zwycięska para z piątku Maja Hendrys i Nirvaro.