DSC03923

Najważniejszy sobotni konkurs CSIO5* w Sopocie wygrał Jarosław Skrzyczyński. W Ołomuńcu Adam Grzegorzewski był trzeci w konkursie LR, a w Olszy triumfował Marek Lewicki.

CSIO5* Sopot

Konkurs na poziomie 160 cm, zaliczany do światowego rankingu, zebrał na liście startowej 45 par. 12 z nich pokonało parkur podstawowy bezbłędnie i zakwalifikowało się do rozgrywki. W finałowym barażu najlepszy był jadący jako ostatni Jarosław Skrzyczyński dosiadający 13-letniego wyhodowanego w Polsce konia Jerico. Ta para prezentuje ostatnio doskonałą i równą formę – w czterech ostatnich startach, a wszystkie były konkursami LR, trzy razy zwyciężyli i raz zajęli miejsce drugie. Sam zawodnik już w czwartek mówił, że koń ostatnio czuje się świetnie i nigdy nie skakał tak dobrze.

Dziś drugim miejscem musiała zadowolić się 23-letnia Sanne Thijssen z Holandii na koniu Con Quidam RB, a trzeci był Czech Ales Opatrny na Gentlemen vh Veldhof. Warto dodać, że „double clear” odnotował też Michał Kaźmierczak na Wilanderze, który zajął ostatecznie miejsce siódme, a w rozgrywce walczył też Radosław Zalewski na Ilatinie (miejsce 11).

Wieczorny konkurs 150 cm wygrał 17-letni reprezentant Uzbekistanu - Abdurakhmon Abdullaev na koniu Dukato M. Na miejscu drugim uplasował się Alexander Zetterman ze Szwecji na koniu Conrad, a na trzecim Antonio Alfonso z Włoch na Harrie. Najlepszy spośród Polaków był Andrzej Opłatek, który na Diaroubecie zajął miejsce siódme.

W klasie 145 cm triumfował Andre Thieme z Niemiec na koniu Contadur. Druga była Bliss Heers z USA na Goodbye, a trzeci Giampiero Garofalo z Włoch na Verde Z. Miejsce piąte zajęła Natalia Czernik na Fontaine Blue CKV.

CSI2*-W Olomouc

W konkursie Dużej Rundy 145 cm, zaliczanym do światowego rankingu, wystartowały 64 pary. Do rozgrywki zakwalifikowało się 9, a po zwycięstwo sięgnął Bronislav Chudyba ze Słowacji na koniu Corbin. Drugie miejsce zajął Marvin Jungel z Niemiec na Can Jump 2, a na pozycji trzeciej uplasował się Polak – Adam Grzegorzewski dosiadający wałacha Issem. W finałowym barażu startowała także młoda amazonka Klara Kozioł na koniu Rocky, która po jednej zrzutce zajęła ostatecznie miejsce siódme.

W juniorskim Grand Prix 4 z 17 startujących par zakwalifikowały się do rozgrywki. Triumfowała para z Chorwacji – Lea Djelmic i wałach Flyer. Na miejscu drugim uplasowała się reprezentantka Polski Maria Brańka-Borja dosiadająca klaczy Ma Belle de Muze, a trzecia była Mariana Michlickova z Czech na Officier van de Achterhoek.

W konkursie dla sześciolatków swoje konie doskonale zaprezentowała Malwina Urbańska, która zwyciężyła na Cachmer (WESTF, Cascadello x Carlo Grande) i zajęła miejsce trzecie na koniu Dargos (HOLST, Darcodello x Singulord Joter). Drugi był Jan Stetina z Czech na Kannarco.

ZO Olsza

W konkursie Dużej Rundy startowało dziś 41 par, a obie fazy bezbłędnie ukończyło 6 z nich. Najlepszy był Marek Lewicki, który zajął miejsce pierwsze na wałachu Come i drugie na klaczy La Pezi. Na trzeciej pozycji uplasował się Leszek Gramza na koniu Clearround.

CSI5* Grimaud

W najważniejszym sobotnim konkursie – 150 cm – po zwycięstwo sięgnął reprezentant Irlandii Darragh Kenny na wałachu Vinci de Beaufour. Na drugim miejscu uplasowała się Jessica Springsteen z USA na RMF Tinkerbell, a na trzecim Giulia Martinengo Marquet z Włoch na Calle Deluxe. Rozegrano też dwie klasy 145 cm, obie zaliczane do LR. Tu triumfowali gospodarze - w jednej z nich najlepszy był Simon Delestre na Iniesta V, a w drugiej Julien Epaillard na Solero MS.