013 1403-MP-mlod-jezdz-MAKSYMILIAN-WECHTADziś trzecie miejsce w Grand Prix CSI1* w Dani dla zawodnika KJ Wechta. Dobrze spisały się amazonki z Ciekocinka w rundzie młodych koni w Austrii. Faworytami konkursu Grand Prix w Michałowicach są Knutsen i Psiuk. Łukasz Brzóska wystąpi jutro w Grand Prix Rosieres-aux-Salines.

CSI5*-W Oslo
Konkurs Grand Prix wygrała trzecia para ostatnich Mistrzostw Europy, Scott Brash na Hello Sanctos. Brał w nim również udział Igor Kawiak na Centino du Ry (22 punkty karne), który tym samym zakończył zmagania w konkursach w ramach dużej rundy na CSI5* w Oslo. Nasz skoczek nie może wziąć udziału w pierwszej kwalifikacji Ligii Europy Zachodniej  Pucharu Świata. Zawodnicy, którzy raz zdeklarują swoją przynależność do danej Ligi, nie mogą zbierać punktów w innej. Przypomnijmy, że Igor Kawiak wygrał kwalifikację do Pucharu Świata podczas CSIO w Budapeszcie. Najważniejszy konkurs na tych zawodach jutro o godzinie 12.30.

CSI Odensee
Zakończyły się zawody międzynarodowe w Danii, w których startował Maksymilian Wechta. On, co prawda nie wystartował w konkursie głównym w ramach CSI2*, ale bardzo dobrze spisał się w Grand Prix CSI1* na Calandzie, zajmując w nim trzecie miejsce. Tym samym zdobył 20 punktów do rankingu TylkoSkoki.pl.

CSI2* YH Wr. Neustadt
Bardzo dobrze spisały się zawodniczki Klubu Jeździeckiego Ciekocinko. Sandra Piwowarczyk-Bałuk zajęła trzecie miejsce w finale koni 7-mioletnich na Starfighter, a jej koleżanka klubowa Aleksandra Lusina na Carthano piąte w finale rundy młodych koni 6-cioletnich. Konkursy rozgrywane były jako zwykłe z rozgrywką. Obydwie odsłony tego konkursu amazonki pokonały bezbłędnie.

HZO Michałowice
Dziś w konkursie dużej rundy wygrał zwycięzca pierwszego Halowego Grand Prix z Leszna, John Gunvar Knutsen. Miejsce drugie zajął Grzegorz Psiuk.  Ten ostatni pokonał chyba największą odległość na te zawody, ponieważ przyjechał aż z Gdańska. Zawodnik Sobieski Jumping Team dwukrotnie wygrał Grand Prix w Białym Borze. Czy równie dobrze pójdzie mu jutro w KJK Szary koło Krakowa będziemy mogli przekonać się około godziny 16.00.

CSI2* Assen
Łukasz Appel wybrał się na trudno dostępne dla zawodników z Polski zawody w Holandii. Dzięki współpracy z holenderskim hodowcą i właścicielem koni startował na kilku koniach w średniej i dużej rundzie. Niestety nie udało mu się zdobyć kwalifikacji do jutrzejszego konkursu Grand Prix. Dobry wynik uzyskał w konkursie 140 cm na koniu Quite Donaldsson, zajmując w nim szóste miejsce.

CSI2* Rosieres-aux-Salines
We Francji na zawodach rozgrywanych na otwartym hipodromie startuje Łukasz Brzóska. Nieźle spisuje się w konkursach średniej rundy. Dziś na Stakudo Miralex zajął wysoką 6 pozycję. Jutro po południu w konkursie Grand Prix zaliczanym do Longines Rankings wystartuje na Oceane du Libaire.