rsz dsc03951

Trzecie miejsce w konkursie LR na Węgrzech zajął Michał Kaźmierczak. W Leśnej Woli triumfował Mateusz Tyszko, a w Pucharach Narodów w Zduchovicach polskie ekipy dzieci i juniorów zajmowały miejsca czwarte. W Peelbergen w klasie zaliczanej do światowego rankingu jeden błąd miał Dawid Skiba.

CSI3* Szilvásvárad

W zaliczanym do LR konkursie 150 cm 6 z 34 startujących par zakwalifikowało się do rozgrywki. W finałowym barażu wysokie trzecie miejsce zajął Michał Kaźmierczak na koniu Wilander. Wygrał Ivaylo Bonev z Bułgarii na Dendence VDL, a drugi był Gerfried Puck z Austrii dosiadający Melody VD Smidshoeve. Michał Kaźmierczak zajął też trzecie miejsce w klasie 130 cm na koniu Merlin Van’t Heike.

CSI2* Peelbergen

Konkurs zaliczany do światowego rankingu zebrał na starcie 69 par. Do rozgrywki zakwalifikowało się 5 z nich, a triumfował Patrick Lemmen z Holandii na wałachu Full Option Van’t Zand. Druga była jego rodaczka Mel Thijssen na klaczy Florida Balia NL, a trzeci Belg Tristan Guisson na NAturelle vh Legitahof Z. Najlepszy spośród reprezentantów Polski był Dawid Skiba na La Vulkano L, który odnotował jeden błąd w przejeździe podstawowym i ostatecznie zajął miejsce 20.

Dobrze zaprezentowały się młode konie dosiadane przez Polaków. W konkursie dla siedmiolatków drugi był Dawid Skiba na wałachu Odilon van het Bevrijdthof (BWP, Carrera VDL x Action-Breaker), a wyprzedził go tylko Steven Veldhuis na ogierze Equus Tame. W klasie dla pięcio- i sześciolatków Skiba był czwarty na wałachu Kasper (KWPN, Zambesi TN x Niveau), a Mikołaj Kownacki na Caskano – siódmy.

W konkursie 120 cm drugie miejsce zajęła Izabela Vinckier na 7-letnim Salve. Konkurs 130 cm bezbłędnie pokonał Szymon Tęcza na Bueno L, zajmując miejsce ósme. W zmaganiach na poziomie 140 cm na miejscu trzecim uplasował się Adam Nicpoń na wałachu Counter.

ZO Leśna Wola

W Dużej Rundzie wystartowało 18 par, a parkur bezbłędnie pokonało 7 z nich. Po zwycięstwo sięgnął reprezentant TKJ Garbówek – Mateusz Tyszko na 9-letniej klaczy Casina 20. Drugi był Damian Ostręga z KS Jumping Team Wiercany na Feline, a trzecia koleżanka klubowa zwycięzcy - Joanna Rosicka-Tyszko na wałachu Caribou.

CSIO Zduchovice

Wczoraj rozegrano konkursy o Puchar Narodów. W kategoriach dzieci i juniorów obie nasze ekipy zajęły miejsce czwarte. W dzieciach „double clear” odnotowali Patryk Skrzyczyński na Gverdi, który wraz z bratem debiutował w takim konkursie, oraz Nell Sówka na klaczy Juranda. W zespole jechali też Eryka Mikołajczyk na Erranto i Filip Skrzyczyński na koniu Wodka-Polka. W kategorii juniorów w zespole jechali Aleksandra Kierznowska na Badorette, Maria Brańka-Borja na Ma Belle De Muze i Maximilian Parkitny na Durano W.