213015977 879384916309313 6589815221489437504 n

W Grand Prix dzieci w Zduchovicach w Top 3 uplasowali się Nell Sówka i Patryk Skrzyczyński. W Memoriale Angeliki Jach w Damasławku najlepszy był Wojciech Dahlke. Pięciogwiazdkowe Grand Prix w Windsorze wygrał reprezentant gospodarzy Ben Maher.

CSIO Zduchovice

W Grand Prix dzieci do rozgrywki zakwalifikowały się 4 z 17 startujących par, w tym dwie z Polski. Miejsce drugie zajęła tu Nell Sówka na klaczy Juranda, a trzecie debiutujący w takim konkursie Patryk Skrzyczyński na Lucky Star. Wygrała Amy Helfrich z Niemiec na wałachu Leon 596. Te trzy pary odnotowały „double clear”. Przejazd Patryka Skrzyczyńskiego można obejrzeć poniżej:

Konkurs Grand Prix młodych jeźdźców, na poziomie 145 cm, zakończył się triumfem pary z Niemiec: Henning Athens i konia Tenterhofs Cantuccini. Tu miejsce piąte z jednym błędem w przejeździe podstawowym zajęła Aleksandra Kierznowska na Corleano.

W Grand Prix kategorii juniorów w rozgrywce walczyło 6 z 23 par. Wygrała Sina Knoop z Niemiec dosiadająca Condino 30. Do finałowego barażu zakwalifikowała się też Maria Brańka-Borja na klaczy Camilla 139, która ostatecznie zajęła miejsce szóste.

CSI2* Peelbergen

Zaliczane do LR Grand Prix zebrało na liście startowej 54 pary. 13 z nich pokonało parkur bezbłędnie, a ostatecznie po zwycięstwo sięgnęła para z Belgii – Bunoit Moeskops i 11-letni wałach Kiarado. Drugie miejsce zajął inny reprezentant tego kraju Tristan Guisson na Naturelle vh Legitahof Z, a trzecie Victor Mariano Luminatti z Brazylii na Cipollini Second Life Z. Najlepszy spośród Polaków był Dawid Skiba, który na 9-letnim La Vulkano L odnotował jeden błąd w parkurze podstawowym i ostatecznie zajął miejsce 23.

ZR Damasławek

W Grand Prix Damasławka, będącym Memoriałem Angeliki Jach, wystartowały 22 pary. W finałowym barażu walczyło 5 z nich, a najlepszy był Wojciech Dahlke, zawodnik KJ Sokół Damasławek, dosiadający 17-letniego wałacha A Quite. To już czwarte zwycięstwo tego jeźdźca w tym Memoriale, ale pierwsze od ostatnich pięciu lat. Drugi był dziś zawodnik KJ Bonanza - Krzysztof Kulpa na ogierze Dilmar, a trzecie miejsce zajął Marek Lewicki z KJ Czahary Pogorzelica na koniu Itoulon B.

CSI3* Szilvásvárad

Tu w drugim nawrocie Grand Prix startowało 11 par, a zwyciężył Urh Bauman ze Słowenii na koniu Larisal. Drugie miejsce zajęła amazonka z Niemiec Julia Schonhuber na BG Girroco, a trzecie Angelique Hoorn z Holandii na Expectation of Romance. Reprezentant Polski Michał Kaźmierczak na Wilanderze także zakwalifikował się do drugiego nawrotu. Czas przejazdu mógł dać mu trzecie miejsce, ale dwa błędy oznaczały, że ostatecznie uplasował się na pozycji dziewiątej. Przejazd obejrzeć można poniżej:

CSI5* Windsor

W prestiżowym Rolex Grand Prix wystąpiło 29 par. Parkur podstawowy o wysokości 160 cm bez błędów pokonało 10 z nich, a zerowy przejazd w rozgrywce powtórzyło 7. Najlepszy okazał się najwyżej sklasyfikowany w LR jeździec z Wielkiej Brytanii, zajmujący obecnie miejsce czwarte w światowym rankingu - Ben Maher na 12-letnim Explosion W. Kolejne dwa miejsca zajęli reprezentanci Szwajcarii - drugi był Steve Guerdat na Venard de Cerisy, a trzeci Martin Fuchs na siwym Clooney 51. Zwycięski przejazd obejrzeć można poniżej: