511 6310

Mistrzostwo Polski w kategorii młodych jeźdźców zdobyła Aleksandra Kierznowska.

Aleksandra Kierznowska do finału przystępowała z pozycji liderki, z wynikiem 0 punktów karnych. Dziś błędy popełniali wszyscy, stąd jej końcowy wynik 12 punktów karnych dał zwycięstwo.

511 6451

„Największym konkurentem był dla mnie Filip Lewicki. Kiedy on zrobił dwie zrzutki w drugim nawrocie, wiedziałam, że będzie mi łatwiej. Jednak nigdy nie można być do końca pewnym sukcesu, bo przecież można nawet spaść. Kategoria młodych jeźdźców jest na pewno bardziej wymagająca niż te wcześniejsze. Jechałam ją po raz trzeci i wreszcie udało się wygrać.” – powiedziała Aleksandra Kierznowska, która ma niespełna 18 lat i zdobyła już w swojej karierze złote medale MP młodzików, dzieci (2 razy) i juniorów.

Filip Lewicki na La Pezi, który zasłużenie zdobył srebrny medal, był dziś autorem jedynego bezbłędnego przejazdu (w pierwszym nawrocie). Mistrzostwa ukończył z łącznym wynikiem 13,37. Jednak najlepszy rezultat w dwóch nawrotach miała dziś Julia Błaszczak na koniu Corcon. Pokonanie każdego z parkurów z tylko jednym błędem pozwoliło jej zdobyć pierwszy w karierze medal mistrzostw – brązowy.

511 6249

Złoty medal nieoficjalnych mistrzostw Polski amazonek – Ladies’ Cup – zdobyła zawodniczka, która jako jedyna pokonała dziś oba nawroty bezbłędnie – Małgorzata Koszucka na klaczy Keira Hippica. Drugie miejsce zajęła Aniela Szlufik na klaczy Helia van de Heihoek, a trzecie Daria Kobiernik na Ogano’s Boy Z.

W kategorii juniorów w drugim półfinale obejrzeliśmy 8 zerowych przejazdów. Prowadzenie z zerowym wynikiem utrzymała 15-letnia Eliza Zawadzka. Wobec zrzutki Zuzanny Prymek na drugie miejsce awansował Aleksander Lewandowski, a na trzecie Maximilian Parkitny. W granicach jednej zrzutki mieści się siedem par.

Klasyfikacja po II półfinale TUTAJ.

W kategorii dzieci zerowe konto zachowują: Kevin Pszowski, Nell Sówka, Filip Skrzyczyński, Patryk Skrzyczyński, Roksana Nawrocka i Paulina Pellowska i wydaje się, że to między nimi rozegra się walka o mistrzowski tytuł.