rsz dsc00345 1

W Drzonkowie najlepszy był dziś Jarosław Skrzyczyński, a w Leśnej Woli Jarosław Koziarowski. Dobre przejazdy odnotowywali Polacy w Wiener Neustadt i w Opglabbeek. W pięciogwiazdkowym Grand Prix w Brukseli triumfowała Jessica Springsteen.

ZO PLJ Drzonków

Konkurs Grand Prix zebrał na liście startowej 26 par, spośród których 10 zakwalifikowało się do drugiego nawrotu. Ostatecznie zwycięstwo należało do Jarosława Skrzyczyńskiego na 8-letnim wałachu Quick Step. Zawodnik zajął też miejsce trzecie na koniu Exit Remo. Na miejscu drugim, z czasem gorszym o zaledwie 0,04 sekundy, uplasowała się Zuzanna Januszewska na klaczy Ironia. Skrzyczyński triumfował też w finale Rundy Srebrnej – tu na koniu Diarado’s Dream.

ZO Leśna Wola

W Grand Prix wystartowało 11 par. Do rozgrywki zakwalifikowały się 3 z nich, a po zwycięstwo sięgnął zawodnik WLKS Krakus – Jarosław Koziarowski na 12-letnim Jamiro van het Equietanerhof. Na miejscu drugim uplasował się Łukasz Koza na klaczy Ballantina, a Top 3 zamknął Grzegorz Nowak na wałachu Cassiland CR. W finale Średniej Rundy najlepszy był Damian Ostręga dosiadający konia Kobe de Leau.

CSI2* Wiener Neustadt

W Grand Prix wystartowały 44 pary. W rozgrywce o zwycięstwo walczyło już tylko pięć, a triumfował Christoph Obernauer z Austrii na 8-letnim Kleons Renegade. Adam Grzegorzewski na klaczy Happylina miał jeden błąd w parkurze podstawowym i ostatecznie uplasował się na miejscu 13. Dobrą formę zaprezentowała dziś Małgorzata Koszucka, która w finale Małej Rundy (130 cm) była druga na koniu Juventus i czwarta na Inout W.

CSI2* Opglabbeek

Zaliczane do LR Grand Prix zebrało na starcie 48 par. Parkur bezbłędnie pokonało 8 z nich, a zwyciężyła Rebecca Conway z USA na wałachu Con Coleur. Krzysztof Ludwiczak dosiadający konia Niko odnotował 8 punktów karnych w przejeździe podstawowym. Po bezbłędnie pokonanej rozgrywce w konkursie dla koni sześcioletnich reprezentant Polski zajął miejsce czwarte na ogierze Kwoajong. W Grand Prix zawodów w randze 1*, na poziomie 135 cm, Ludwiczak był zerowy na powracającym do startów koniu Cros Blue. Zawodnik zrezygnował jednak ze startu w finałowym barażu.

CSI5* Stephex Masters

39 par wystąpiło w pięciogwiazdkowym Grand Prix zaliczanym do LR grupy AA. 9 z nich pokonało parkur podstawowy o wysokości 160 cm bez punktów karnych, a najszybsza w finałowym barażu była reprezentantka USA – Jessica Springsteen dosiadająca klaczy RMF Zecilie. Zawodniczka oprócz punktów do światowego rankingu zdobyła też nowy samochów marki audi. Tuż za nią, z czasem gorszym o 0,10 sekundy, uplasował się lider światowego zestawienia Daniel Deusser z Niemiec na Killer Queen VDM. Miejsce trzecie zajął Włoch Lorenzo de Luca na Nuance Bleue VDM Z.