Antoni Strzałkowski

Jeździecki weekend już w czwartek rozkręcił się na dobre.

FEI Jumping Nations Cup Youth Final Peelbergen

Niestety nasza ekipa dzieci podzieliła wczorajszy los juniorów. Konkurs wstępny ułożył się tak, że aby zakwalifikować się do finału drużyna nie mogła mieć więcej niż 4 punkty karne. Nasi mieli ich 18 i zajęli 11 miejsce. Najlepiej w ekipie pojechali bracia Skrzyczyńscy – Patryk na Gverdim i Filip na Wodce Polce mieli po cztery punkty karne. Nell Sówka na Mister Stakkato S zaliczyła 10 punktów i wobec eliminacji Roksany Nawrockiej jej wynik musiał być doliczony. Tym samym przed naszymi dziećmi Challenge Cup.

We wcześniejszym konkursie indywidualnym (125 cm) Nell Sówka na Osadkowski Santino z zerowym wynikiem zajęła 6 miejsce.

Już dziś rozegrano Grand Prix Juniorów. Do 13-konnej rozgrywki dostała się Aleksandra Kierznowska, która po dwóch błędach w finałowym przejeździe zajęła 9 miejsce. O udanym występie może też mówić Klara Kozioł – od zera na Rocky dzieliły ją milimetry na plastelinie za rowem.

Maximilian Parkitny na Durano miał 5 punktów, Olga Skrobacz na Quincy – 6, a Aleksander Lewandowski na Canvero – 8.

Dwójka naszych juniorów miała też bezbłędne przejazdy w klasie 130 cm – Parkitny na Ferrari K (8 miejsce) i Kierznowska na Corleano (10).

Finał PLJ Sopot

Do pierwszego półfinału (konkurs dwufazowy) kategorii złotej przystąpiło 29 par. Wygrał Antoni Strzałkowski na U2, przed Arkadiuszem Fimmlem na klaczy Elastiqua i Maksymilianem Wechtą na Quvee Prestige. W klasyfikacji PLJ pierwsza trójka pozostaje bez zmian: Wechta, Fimmel i Anna Seroka (dziś 11). Strzałkowski dzięki wygranej awansował z miejsca 8 na 4. Zresztą był to dla niego bardzo dobry dzień, bo ma Mister Cash wygrał półfinał kategorii srebrnej, co pozwoliło mu na kolejny awans (tym razem z trzeciego na drugie miejsce). Tu nowym liderem został (dziś drugi) Andrzej Głoskowski, a Leszek Nieużyła spadł z pierwszej na trzecią pozycję.

Wyniki półfinałów złotej TUTAJ, srebrnej TUTAJ

Ranking złotej TUTAJ, srebrnej TUTAJ

Jutro odbędzie się drugi półfinał kategorii złotej oraz pierwszy kategorii brązowej. W sobotę przed drużynami finał DPP, a finały trzech kategorii indywidulanych odbędą się w niedzielę. Przypomnijmy, że pula nagród w zawodach finałowych PLJ wynosi 50 000 PLN, a na nagrody za klasyfikację końcową koordynator ligi, sponsorzy i organizatorzy poszczególnych etapów przeznaczyli 150 000 PLN.

Na światowych hipodromach

Bez wątpienia najważniejszą imprezą w tym tygodniu są Mistrzostwa Świata Młodych Koni w Lanaken. Niestety w Belgii nie startuje żaden polski zawodnik, ani żaden koń zarejestrowany w księdze PZHK. Obszerne podsumowanie imprezy zamieścimy na naszej stronie w poniedziałek.

Dziś rozpoczęły się też dwa CSI w randze 5 gwiazdek. W Grimaud we Francji zawodnicy powalczą o pulę 427 000 euro (200 000 w GP), a w Caledon w Kanadzie o 680 dolarów kanadyjskich (217 000 w GP).