csioj challenge cup

Ekipa juniorów wygrała drużynowy konkurs pocieszenia w Holandii. Po dwóch półfinałach w kategorii złotej PLJ prowadzi Maksymilian Wechta. Podsumowanie piątku.

Nations Cup Youth Final Peelbergen

Po nieudanym występie w środowym Pucharze Narodów juniorzy wystartowali dziś w Challenge Cup dla zespołów, które nie zakwalifikowały się do finału. Ekipa w składzie: Aleksander Lewandowski i Canwero (0), Maximilian Parkitny i Crona Lvp Z (4 – drop score), Klara Kozioł i Rocky (0) oraz Aleksandra Kierznowska i Badorette (0) jako jedyna zdołała zachować czyste konto i tym samym odniosła zwycięstwo. Drugie miejsce ex aequo zajęli Szwedzi i Włosi (po 4 punkty karne).

W konkursie dwufazowym specjalnym CSIOJ na przeszkodach o wysokości 140 cm Olga Skrobacz na Quincy zajęła 2 miejsce.

Do rozgrywki Grand Prix CSIOCh (125 cm) dostała się Roksana Nawrocka na Penny Lane. Para miała najlepszy czas finałowego barażu, ale niestety jeden błąd sprawił, że ostatecznie została sklasyfikowana na 8 miejscu.

Bezbłędne przejazdy w konkursie 115 cm dla dzieci zaliczyły Roksana Nawrocka na koniach Chenoa i Genf (4 i 9 miejsce) oraz Nell Sówka na Mister Stakkato S (8 miejsce). Maria Brańka Borja na Camilla 139 w klasie 140 cm miała 4 punkty karne. W podobnym konkursie taki sam wynik mieli Aleksandra Kierznowska i Corleano.

Finał PLJ Sopot

Drugi półfinał kategorii złotej (140 cm) wygrała Katarzyna Tobiszewska na Boba Fett. Na drugim miejscu uplasował się Jakub Krzyżosiak na koniu Champion 127, a na trzecim Weronika Wilska-Czarnecka na Fancy.

Zajęte dzisiaj 9 miejsce pozwoliło Maksymilianowi Wechcie zachować prowadzenie w rankingu. Na drugiej pozycji nadal jest Arkadiusz Fimmel, a na trzecią wysunął się Jakub Krzyżosiak.

Klasyfikacja kategorii złotej TUTAJ

W pierwszym półfinale kategorii brązowej wystartowało 60 par. Zwyciężyła liderka rankingu tej kategorii Ewa Macieszczak na klaczy Calotta, a drugie miejsce zajęła wiceliderka Anna Piwońska na Invorio. Te wyniki umocniły zawodniczki na dotychczasowych pozycjach w klasyfikacji. Trzecie miejsce w konkursie zajęła Magdalena Piksa na Azar Ste Hermelle, co dało jej awans z 19 na 12 pozycję w rankingu. Po dzisiejszych występach awanse zaliczyły również między innymi Anna Szrajer (z 4 na 3) i Julia Gawałek (z 5 na 4).

Wyniki TUTAJ, klasyfikacja TUTAJ

Jutro w Sopocie odbędą się drugie półfinały kategorii srebrnej i brązowej oraz finał Drużynowego Pucharu Polski.