DPP

Podsumowanie wydarzeń soboty na hipodromach w kraju i Europie.

Nations Cup Youth Final Peelbergen

Ekipa dzieci wystąpiła dzisiaj w Challenge Cup. Bardzo dobrze - bezbłędnie pojechały amazonki Roksana Nawrocka na Chenoa i Nell Sówka na Mister Stakkato. Bracia Skrzyczyńscy przeważnie jeżdżą równo, niestety dziś to równo to było 16 punktów karnych. Jeden z tych wyników musiał liczyć się do drużyny, ale i tak nasi zajęli 3 miejsce. Wygrała ekipa Węgier.

Bezbłędny przejazd w konkursie dwufazowym (130) cm odnotował Maximilian Parkitny, który na Ferrari K zajął 12 miejsce.

PLJ Sopot

Najważniejszym wydarzeniem trzeciego dnia zawodów był finał Drużynowego Pucharu Polski. Przystąpiły do niego cztery ekipy. Wygrała Fimmel Team w składzie: Marianna Stawicka na Frapancie (0), Maja Hendrys na Nirvaro (1) i Arkadiusz Fimmel na Electric Lady (4). To dało temu klubowi awans na miejsce drugie w klasyfikacji końcowej DPP. Puchar zdobyli prowadzący od pierwszego etapu zawodnicy Śląskiego Związku Jeździeckiego. W finale wystąpili w podobnym składzie jaki reprezentowali przez cały sezon: Łukasz Matla, Maciej Handzlik i Dominik Słodczyk. Dziś zajęli drugie miejsce. Na trzecim stopniu podium stanęli reprezentanci KJ Strzała Krubiczew.

Tabela końcowa DPP 2021 - TUTAJ

II półfinał kategorii srebrnej wygrał Siarhei Kazlou na La Noblesse Vulkan L. Liderem przed finałem tej kategorii został Leszek Nieużyła, który dziś zajął miejsce 4.

Konkurs rundy brązowej (II półfinał) wygrał nieliczący się we tej kategorii PLJ Cezary Kalinowski na Raf Lider. Drugie miejsce i komplet punktów zdobyła Ewa Macieszczak na Aragor, która umocniła się na pozycji liderki.

Jutro finały PLJ w kategoriach brązowej, srebrnej i złotej.