konopacki home run biskupiec

W Lesznie podwójnie triumfował Leszek Gramza. W Michałowicach wygrał Damian Ostręga, a w Besiekierzu Juliana Suska. W Peelbergen Polacy nadal w formie. Podsumowanie soboty.

HZO Michałowice

W konkursie dużej rundy najlepsza okazała się para Damian Ostręga i Feline, która jako jedyna pokonała barierę 60 sekund. Drugie miejsce zajęła Julia Cichecka na Rosa Calia M, a trzecie Barbara Krywult na koniu Flash.

Wyniki TUTAJ

W konkursie średniej rundy najlepsza okazała się, podobnie jak wczoraj, para Mateusz Tyszko i Comming Star Z.

HZO Besiekierz Rudny

Tu dużą rundę wygrała dziś para Katarzyna Tobiszewska i Boba Fett, która jako jedyna pokonała parkur bezbłędnie. Druga była, z najlepszym czasem i zrzutką, wczorajsza zwyciężczyni Juliana Suska i Cascadeuce. Trzecie i czwarte miejsce zajął Kamil Grzelczyk, odpowiednio na koniach Sanpressa i Cassidero.

W konkursie 130 cm triumfowała Juliana Suska na Nigiri.

HZO Leszno

Konkurs dużej rundy zdominował Leszek Gramza, który zajął pierwsze miejsce na Clearround i drugie na Dubalou 3. Trzecia była Ewa Aleksandra Dyżewska na Edesso.

W średniej rundzie najlepsza okazała się Renata Trynka na Colbert Des Grez.

CSI2* Peelbergen

W Grand Prix do rozgrywki dostało się 16 z 48 startujących par, w tym Przemysław Konopacki na klaczy Home-Run. W niej reprezentant Polski miał 4 punkty karne i zajął 13 miejsce. Malwina Urbańska miała na ogierze Can Ya Mecan 5 punktów karnych. Wygrał Patrick Lemmen (NED) na Full Option Van't Zand.

Przemysław Konopacki na Vasco w klasie 145 cm z rozgrywką odnotował double clear i zajął miejsce 2, a na wałachu Homerun w konkursie dwufazowym specjalnym na przeszkodach o wysokości 140 cm miał 4 punkty karne.

W małym Grand Prix CSI1* na poziomie 135 cm Malwina Urbańska na koniu Dargos i Przemysław Konopacki na Pure Pasion From Second Life Z dostali się do rozgrywki. W finałowym barażu Malwina Urbańska miała zrzutkę i zajęła 9 miejsce, a Przemysław Konopacki z 8 punktami karnymi ukończył konkurs na pozycji 13.

Reprezentanci Polski ponownie osiągnęli dobre wyniki w konkursach dla młodych koni. Cachmer pod Malwiną Urbańską był 2, a Fabuleux Diamant pod Radosławem Zalewskim 4 w finale 5- i 6-latków. 7-letni Erquy Peguignon pod Radosławem Zalewskim po bezbłędnym przejeździe zajął w finale miejsce 10.