DSC 5413

Znamy pierwszych medalistów Halowych Mistrzostw Polski.

W finale kategorii młodych jeźdźców 4 z 14 startujących par bezbłędnie ukończyły pierwszy nawrót, a w drugim nikomu nie udało się pokonać parkuru bez punktów karnych. Prowadzenie zdobyte w czwartek „dowiózł” do końca Aleksander Lewandowski dosiadający 12-letniej klaczy Jazzmir van het Halderthof. Zawodnik odnotował jedną zrzutkę w drugim parkurze.

DSC 5306

To pierwszy medal 18-letniego reprezentanta KS Verso La Natura w kategorii młodych jeźdźców – przypomnijmy, że w sierpniu w Białym Lesie zdobył kolejny złoty krążek jeszcze w kategorii juniorów. Medal srebrny wywalczyła amazonka KJ HEAA Turek – Aleksandra Wypchło na wałachu Casaleo Z (5 punktów karnych w drugim nawrocie, wynik końcowy 8,27). Brąz zdobyła reprezentantka WLKS Krakus Olga Skrobacz na wałachu Quincy, która dziś odnotowała po zrzutce w obu nawrotach. Jej łączny rezultat to 10,16 punktu karnego.

W nieoficjalnych mistrzostwach amazonek – Ladies Cup – najlepsza po dzisiejszym finale okazała się zawodniczka Tuszyńskiego KJ Garbówek – Klara Kozioł na zaledwie 6-letniej klaczy Voila. Ta para miała dziś tylko jedną zrzutkę w pierwszym nawrocie. Ich wynik końcowy to 6,91 punktu karnego. Na miejscu drugim uplasowała się reprezentantka KS Cortina Kaczenice – Katarzyna Bawłowicz na doświadczonym, 17-letnim Full Pleasure, z rezultatem 6,97. Na najniższym stopniu podium stanęła liderka przed finałem - Katarzyna Maciejewska z Polskiego Polo Klubu Secymin Polski, dosiadająca klaczy Flourin du Rouet. Dziś para odnotowała po jednym błędzie w obu nawrotach.

Nową liderką w kategorii juniorów jest Iga Biegalska, która dzisiejszy parkur pokonała bezbłędnie dosiadając klaczy Cardhu. Jej wynik przed finałem to 0,26 punktu karnego. Najlepsza zawodniczka wczorajszego konkursu – Julianna Wojtal odnotowała dziś jedną zrzutkę. Na miejsce drugie po zerowym przejeździe awansowała Aniela Kilian z WLKS Krakus na Lacaro – wynik tej pary to 0,47. Trzecia jest obecnie Klara Kozioł na koniu Rocky, z rezultatem 0,58. Różnice w czołówce są bardzo małe – najlepszą dziesiątkę dzielą mniej niż dwa punkty karne.

Po drugim półfinale kategorii dzieci zerowe konto zachowuje sześcioro zawodników. Są to: Julia Ganowska, Kevin Pszowski, Nell Sówka, Irena Bigaj, Patryk Skrzyczyński i Ewa Macieszczak.

CSI2* Riesenbeck

Maksymilian Wechta bezbłędnie pokonał dziś parkur konkursu 145 cm na 11-letnim Quvee Prestige, plasując się ostatecznie na miejscu 18. Najlepsza była para z Niemiec – Rene Dittmer i Farrero. W konkursie zaliczanym do światowego rankingu, na takiej samej wysokości, reprezentant Polski na koniu Chepettano zjechał z parkuru z wynikiem 8 punktów karnych. Triumfował Irlandczyk Michael Duffy na wałachu Jeff Ten Halven.