Jarosław Skrzyczyński

W Jaszkowie najlepszy Skrzyczyński (VIDEO z przejazdu). Świetna postawa juniorek w Wr. Neustadt. Maksymilian Wechta w rozgrywce  Grand Prix w Neumunster. Podsumowanie jeździeckiej niedzieli.

CSN Jaszkowo

bętkowskiKonkurs Grand Prix w Jaszkowie zgromadził na starcie 27 par. Trudny technicznie i wysoki parkur wyselekcjonował do rozgrywki 4 z nich. Finałowy baraż, w którym uczestniczyli sami doświadczeni i ambitni zawodnicy, musiał podobać się kibicom. Wygrał Jarosław Skrzyczyński na Balouzino (zdjęciea na górze), który nieznacznie wyprzedził Grzegorza Kubiaka na Denetorze. Po jednym błędzie w rozgrywce mieli trzeci Łukasz Wasilewski na Arakornie i czwarty Radosław Zalewski na koniu Limbutina. Dla lidera rankingu TylkoSkoki.pl - Skrzyczyńskiego jest to już 5 wygrany konkurs na ZO/CSN w 2013 roku.

Konkurs finałowy małej rundy należał do zawodników KJ Agro-Handel Śrem. Pierwsze dwa miejsca zajęli Marcin Bętkowski na koniach Versace L (na zdjęciu) i Leszek Gramza na Badorette. Trzeci był Jakub Krzyżosiak  z Wrocławia na Nikole.

Dziś przedstawiamy video ze zwycięskiego przejazdu Skrzyczyńskiego, a na szerszą, zawierającą wywiady relację z CSN w Jaszkowie zapraszamy naszych czytelników w środę.

{youtube}p-tQf2Yqkrs{/youtube}

CSI2* Oliva Nova

Jedynym Polakiem, który w ten weekend startował w konkursie zaliczanym do Longines Rankings był Jan Chrzanowski. W Grand Prix CSI2* Oliva Nova na koniu Trustee miał dobry przejazd z jedną zrzutką, który uplasował go na 23 pozycji. Wygrał Belg Constant van Paesschen. Mieszkający na stałe w Szwajcarii Chrzaniowski był drugi w konkursie finałowych koni 6-letnich. Tu startował na Casstess HBS.

CSI Wiener Neustadt

Bardzo dobrze spisali się polscy zawodnicy z kategorii młodzieżowych na CSI w Wiener Neustadt. Grand Prix Dzieci wygrała Dalia Lehmann na koniu Little Man (wcześniej na tym koniu z powodzeniem jeździł Jarosław Skrzyczyński). W GP Juniorów najlepsza była MP Maja Radomska na koniu Calimera 36, a trzecie miejsce zajęła Joanna Marciniak na koniu Chelsea Blue. W finale U25 czwarte miejsce przypadło Klarze Kostrzewie na Wiske.

CSI1* Neumunster

Po wczorajszym zwycięstwie w konkursie dużej rundy bardzo liczyliśmy na udany start Maksymiliana Wechty na Boliwii w Grand Prix. Mimo, że zawody miały rangę tylko jednej gwiazdki, parkur ustawiony na małym placu był bardzo wymagający, a w konkursie startowało kilku utytułowanych zawodników. W Neumunster Polacy rywalizowali m.in. z Vice Mistrzem Europy z roku 2011 Carstenem Otto Naglem. Maksymilian Wechta pokonał parkur bezbłędnie, jednak 2 zrzutki w rozgrywce dały mu 11 miejsce. Dwa mniejsze konkursy wygrali dzisiaj Oskar Murawski na Peter Pan (120 cm) i Łukasz Appel na Quite Donaldson (finał małej rundy, wys. 125 cm).